Mara444

Rád bych se zeptal, jestli reakce při které HCl reaguje s alobalem v zavřené sklenici zničí sklenici?

Nejlepší odpověď
Conchus

Je-li sklenice opravdu skleněná, tak ne. případný povlak chloridu hlinitého je snadné umýt v jakémkoliv kyselém roztoku. Je=li sklenice poškrábaná AlCl3 se „zažere“ do vrypů

Další odpovědi
Kapor

Ak je dana nadoba zatvorena tak ju roztrhne. Tu prikladam aj rovnicu danej reakcie ktora je uz vycislena: 2HCl + 2Al ---=- Al2Cl2 + H2
Pri tejto reakcii vynika vodik a chorid hlinity. Zalezi kolko coho das. Ale pary vodika by mali 100% flasu roztrhnut.