SorannosLP

Jak vypočítat nosnost větráků?

Rád bych se zeptal jak vypočítat nosnost větráků?
Já potřebuju aby dva větráky unesly minimálně 60 KG.
Doplňuji:
A jestli znáte takové větráky tak mi prosím pošlete odkaz.

Odpovědi
Dochy

Nepíšeš co myslíš tou nosností. Jako šasi větráku má udržet na sobě položených 60kg (pak v jakém směru), nebo jej chceš použít jako vrtulník?

SorannosLP

No potřebuju aby se točil do pravého směru a aby unesly na sobě 60 KG.

Dochy

Co podle tebe znamená „točil do pravého směru“ a co znamená „aby unesly na sobě 60 kg“

SorannosLP

A potřebuju vypočítat nosnost, abych viděl který člověka unesou abych je mohl si koupit

SorannosLP

Jako aby když budu člověk na prkně na kterym to bude přidělaný tak, aby ho ty dva větráky unesly a prostě aby ty větraky se točily do prava.

Dochy

Promiň, ale nejdřív zapracuj na vyjadřování. Pořád vidím několik různých možností co vlastně chceš. A abych pravdu řekl, většina z nich mi připadá nesmyslná.

SorannosLP

A potřebuju vidět kolik právě potřebuju otáček za minuta aby tech 60 KG unesly.

SorannosLP

Prostě já potřebuju jak se ty větráky budou točit tak aby unesly 60 KG, aby se vznášel ten objekt

Dochy

Tak potom se tomu neříká větrák (ten je určen k větrání) ale vrtule, celku pak například vrtulník.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=77uK19KxMuI
A je to složitější, tah je funkcí rychlosti, velikosti a tvaru listů… mezi klasickými větráky rozhodně nehledej.

SorannosLP

a není k tomu ňákej vzoreček

Dochy

Žádný spolehlivý. Vzduch je z pohledu výpočtů poněkud nevypočitatelné médium. Proto se návrhy letadel testují ve větrných tunelech a následně ještě mnoha testovacími lety prototypu. Pouze pokud použiješ typový výrobek (vrtule) pravděpodobně Ti k tomu výrobce poskytne i technické info vč. typických parametrů. Na finálním výrobku to stejně budeš muset ověřit, protože se to může chovat trochu jinak kvůli vlivu dalších prvků…

SorannosLP

A nevíš který by plus mínus tech 60 KG unesly

SorannosLP

Tak děkuju.