jiriii

Rád bych koupil byt od paní která ho prodává přes mmreality, lze realitku nějak legálně obejít?

Nejlepší odpověď
anonym

Vtip, ale špatnej.
Pokud má ta paní s realitkou smlouvu, tak by jí prodej mimo realitku vyšel pěkně draho. Realitky mají ve smlouvě pro tento případ sankci, dost vysokou.
Pokud by šlo o to, že by smlouva měla brzy vypršet, dalo by se domluvit a počkat, až její platnost skončí. Jenže realitka se bude snažit za každou cenu byt prodat, aby dostala zpět peníze, které vložila do reklamy.
Majitelku bytu do prodeje mimo RK netlač. Nebylo by to fér ani vůči ní, ani vůči RK. Pokud nechceš jednat s relitním makléřem, tak si najdi jiný druh inzerce, kde majitelé byty chtějí prodat bez zastoupení RK.

Další odpovědi
anonym

Opět zbytečné oživování duplicitních otázek, viz 14 odkazů ve zdroji:
Pokud by ses obtěžoval prolistovat již staršími kvalifikovanými odpověďmi, snadno bys seznal, že nejrozšířenější portál pro tyto účely je www.bezrealitky.cz

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=bezrealit­ky

cukrar

Jiří, klidně, doufám že paní prodávající nemá exkluzivní smlouvu. Ale to se často nedělá. Osobně mám několik realitek na jeden byt, když se tazatel trošku zajímá, ozve se a domluvíme se o prodeji či pronájmu.
Dokonce i s mmreality. Vše záleží jak je kupec šikovný…
Legálně jí oslovíte a zeptáte se jí přímo..Třeba na to nepřistoupí, páč realitka jí udělá servis, který bude muset sama udělat.
Vše je na dohodě.

Braník

co paní kontaktovat osobně?

terry

Záleží na tom, jakou smlouvu má prodávající s tou realitkou.
Některé jsou exkluzívní, tj. pouze ta jedna realitka, některé povolují možnost i další realitky nebo prodej mimo realitku.
Optej se prodávající, jak to má a uvidíš.