suaeda

Raclette a Fondue

Máte někdo zkušenosti s tradiční kuchyní pocházející ze Savojska a Švýcarska. Ochutnal jsem ve Švýcarsku oba tyto sýrové pokrmy a viděl i přípravu. Sehnal jsem si speciální sýry. Nechci po Vás odkazy na netu, ale osobní zkušenosti pokud tyto jídla někdo zkoušel, případně jak si je poopravil.
Doplňuji:
Recept na fondue ze Švýcarska:
800 g fondue sýr, 2–3 dl suchého bíleho vína, 20 g kukuřičného skrobu (maizena), muškat a pepř dle chuti, česnek (2–3 stroužky na 1/2 az 1/3 rozkrojené),
(panák Kirsch = třešňovice, nemusite)
nesolit, sýr sám o sobe je dost slaný.
Směs se smícha do vláčne rovnoměrne hmoty na mírnem ohni. Nejlépe se k tomu hodí bílý chléb, ale to už zase zalezží na chuti.
Na kostičky nakrájený chléb napichujeme na vidličky a namáčíme v nahřívané nádobě s fondue. Hotové fondue se výborně se hodí pro uzavřenou společnost kdy konzumují všichni společně.
http://www.hrnec­.eu/kuchynske-potreby/fondue/4339-litinove-fondue.html

Nejlepší odpověď
nelka1995

Moja mamka doma fondue připravovala, myslím si, že se ji povedlo, ale nemohu posoudit s originálem, protože ten jsem nezkoušela. Hlavní pro přípravu jsou kvalitní sýry.

Další odpovědi
Verča88

Můj děda žil dlouhá léta ve švícarsku, a pokaždé když vaří Raclette můžem se po nich utlouct :) Pořádně se vydrbou brambory a uvaří ve slupce, scedí se ale necháme po dně trocha vody.Přendáme na raclette gril a udržujeme teplé, proto ta voda aby se nepřipálily. A pak už jen rozpouštíme v mističkách kvalitní sýr, rozkrojíme brambor,přelijem sýrem a doplníme spoustou různý zeleniny…no jak říkám, pro nás mňamina!!

tornadolou

My jsme si doma dříve dost často připravovali fondue. Nakrájeli jsme kostičky různého pečiva, hroznové víno, a zeleninu a namáčeli v sýru určeném na fondue. Moc dobré:)