NeřeknuCZ

Racionální s podstatným jménem ?

Co si vybavíte, když vám někdo řekne „najdi spojení racionální s podstatným jménem“ ?

Já našel toto, ale netuším, jestli to je správně, takže prosím o kontrolu

Racionální = rozumný, vycházející z úvahy a rozumem odůvodněný

A s podst. jménem jsem našel – Racionální čísla, Racionální chování, Racionální název, Racionální vzorec, Racionální úvaha a Racionální myšlení.

Mělo by to být do hodiny dějepisu takže usuzuji, že to bude něco s chováním … co myslíte vy ? Předem díky za jakoukoli odpověď.

Nejlepší odpověď
annas

Např. racionální argumenty – vycházející z historických souvislostí, stejně tak racionální uvažování o historických událostech,
racionální pohled na historická fakta..

Racionální výzkum, racionální rekonstrukce historických událostí, racionální úvaha o křesťanství, o vzniku světa , racionální kritiický pohled na skutečnost.

Encyklopedie aneb Racionální slovník věd, umění a řemesel – D. Diderot. Osvícenství – racionální pohled na svět.

Další odpovědi
gecco

Do dějepisu bych nejspíše zařadil to chování, úvahu a myšlení.
😉

Kelt

Racio znamená rozum, myšlení. Tak já bych se podíval na nějaké myslitele, filosofy.
Těžko se budou v dějepise probírat čísla, nebo chování. Ale možná že vyučující po vás chce, abyste našli použití něktrých slov podle původu.