Helena114

Racionální čísla

Dobrý den, co jsou to racionální čísla? Děkuji. :)

Nejlepší odpověď

http://lmgtfy­.com/?q=co+jsou­+to+racion%C3%A1ln%C­3%AD+%C4%8D%C3%AD­sla

Další odpovědi
magorvkleci

dají se vyjádřit zlomkem, to je podstatný (nahoře i dole je celý číslo, chápež)

v desetinném zápisu sice mohou jít desetinné číslice furt pryč (třeba 22/7), ale dřív nebo později se začne aspoň část opakovat dokola (tady po šesté číslici)

pro představu: když vezmeš klacek, tak z něj můžeš ulomit kousek o délce přesně rovné racionálnímu číslu – ale kousek s délkou pí nebo odmocnina ze dvou (což jsou čísla iracionální) neulomíš a ani nenajdeš, neexistuje