Zlatý

Quo proteras, což znamená: Kam spěcháš?

Quo vadis, kam jdeš, napsal Henryk Sienkiewicz do čela svého slavného románu, který se kdysi hodně četl. Dnes by musel napsat Quo proteras, což znamená: Kam spěcháš. Neboť spěcháme, spěcháme na ulici, spěcháme doma, spěcháme na tramvaj, spěcháme z tramvaje, na celém světě lidé spěchají. Kam vlastně? (Jan Skácel)

Souhlasíte s úryvkem z díla básníka Jana Skácela?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Souhlasím. Říká se také, že čas je drahý, čas jsou peníze.
Jsem ráda, že jsem mohla poznat místo na zemi, kde čas a prostor nemá téměř žádnou hodnotu, obojího je zde dost. Řeknu Vám, je to zvláštní, krásný pocit. Tím místem je Mongolsko.

Další odpovědi:

Zlatý

Tak já se zeptám ještě jednou. Kam všichni spěcháme ? Já to nevím, ale protože je život konečný tak určitě k jeho konci.

Zlatý

Na vine sú asi hodinári. Odkedy vynašli meranie času, ľudia zistili, že ho majú málo.

V knize je odpověď. Ve scéně,kdy městem jde průvod a Mack s přáteli se neotočí.To celé pozoruje doktor a jeho monolog,který toto komentuje,je ilustrativní.
Je možné že je to ve "Sladkém čtvrtku",ono je to už dlouho,co jsem to naposledy četl.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/N a_plech%C3%A1rn%C4%9B

Zlatý

jo, je to přesné. Říká se tomu dnes "uspěchaná" doba, lidi se ženou nejspíš za penězi, a když ne, ženou se už ze zvyku, neboť to vidí všude okolo... pak se diví, když je jim najednou sedmdesát a nechápou, za čím se celý život honili, zbývá jim už jen nostalgicky vzpomínat, jak si ten a onen okamžik mohli vychutnat.
Naštěstí mnozí se dobou a okolím ovlivnit nenecháme.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2728
Zlatý quentos 1318
Zlatý mosoj 1303
Zlatý Drap 957
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 602
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 535
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 477

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.