maruš

Původní stav hradů.

Nevíte,prosím,kde bych zjistila,jak původně vypadaly různé hrady a zámky,ze kterých jsou dnes již ruiny nebo trosky?

Nejlepší odpověď
Drap

Pouze v muzeích. Někde se zachovaly třeba obrazy a podobně. Jinak historici mají zpracované přibližné, možné podoby zřícenin.

Další odpovědi
jmhad

V knihovně některý ze svazků Hrady, zámky a tvrze království Českého od Augustina Sedláčka, vydané cca před 120 lety,takže ty hrady jsou nakresleny v trochu lepší podobě.

funa

Maruš,dělám v tiskarně,je to necelý rok,co jsme dělali pohlednice hradu a zamku,tak jak vypadali,když byli postaveny,snad někde papirnictcví,stanky ap.tam by mohly pohledy být.