Původ příjmení Neuman??

původ příjmení Neuman

Nejlepší odpověď
quentos

vkládám odkaz na mou dřívější odpověď na tutéž otázku

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/prijmeni-3

Další odpovědi
annas

Ještě doplním ne zcela přesné odpovědi.
Příjmení Neumann dostal jen německý občan, který se nově usadil v obci = původně nový usedlík (stejný význam jako příjmení Novák, Nový pro české obyvatele). Pro německé a židovské přistěhovalce se používala německá varianta „nový muž“, tedy Neumann, později i Neuman.
Příjmení Neumann nedostal každý „nový muž“, ale jen ten, kdo byl německého nebo židovského původu. Takže do odpovědí mých předchůdců se vloudila chyba.

Opět jsem se přesvědčila, že nemá smysl poskytovat přesné odpovědi, protože tazatel si vybere raději neúplnou odpověď.

anonym

Tato otazka jestli se nemylim,je tu uz potreti,a nema vyznam se papouskovat.

GangstaHelper

Znamená to „nový muž“ – původ nejspíš bude takový, že toto příjmení mívali lidé, co se někam přistěhovali.