Původ příjmení Kohout

Nejlepší odpověď
annas

Kohout je 100. nejčastější příjmení, které vzniklo z obecného jména kohout, které pojmenovává drůbež.
To znamená, že váš předek měl podobné vlastnosti jako kohout. Které to přesně byly, už dnes nikdo nezjistí – mohl být agresívní, čepýřil se, nesnesl soka, nosil pestré oblečení, oblkopoval se „houfem“ ctitelek atd.

Přenesený význam kohout vznikl až mnohem později.

Zdroj: Naše příjmení ě v. v.

Další odpovědi
Drap

Původ bude nejspíše od kohouta. Předek se mohl čepýřit, rozčilovat jako kohout, třeba jen choval nebo prodával kohouty, na jeho střeše mohl být plechový kohout,,,,, těch možností by asi bylo ještě více, ale nenapadá mně nic jiného , než že původ je opravdu od slepičího samce.