Původ jména Zemen?

Nejlepší odpověď
annas

Zemen-ze staročeského zeměnín-zeměn,zeman, šlechtic; obyvatel země; krajan,domorodec.
Vyberte si.
Hlásková obměna ě a e.

Etymol. a stč. slovník.

Další odpovědi
FOG

Asi jo jak pise „Kerberus“,proste clovek co se neboji, jako ten „Zeman“ v drivejsich dobach vladl.
U nas byl jeden reznik a jmenoval se Zemene a kdyz me jako kluka poslala maminka koupit v 60.letech za petikacku mleteho masa na sekanou a videl,ze drzim 50 Kcs,tak melel a mlel a ja pak dostal doma vybadano,ze jsem utratil vsechny penize.