Avatar uživatele
Michal Kole

Pustil Vás ředitel střední školy na praxi do firmy nebo jste museli být ve škole,protože se ředitel musel za Vás stydět?

Já byl ve škole, ale zopakoval jsem si pilování a řezání ruční pilkou, viděl jsem jak se pracuje na strojních padacích nůžkách, ohýbačce, pákových nůžkách.

Dodělal jsem nějaké výkresy a úkoly do jiných předmětů.

Taky jsem zametal dílnu – to mě sedřelo nejvíc 🙂 Uklízel jsem v kovárně/svařovně – to taky bylo husté – místnost 5×3 metry a plný 10 l kýbl bordelu – prachu a na ´mojí alergii taky „hustá práce“ – ale vyjimečně se to dao přežít.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4317 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Je to sice už hodně dávno, tenkrát to probíhalo trochu jinak.
Nemám ale spolužáka, který by nezvládl to, kam byl vyslán, včetně mne. Práci jsme dělali velmi rozličnou v různých oblastech. Na úklid nás ale nikdo neposílal. Jó brigády, to bylo povinné, místo školy a většinou fajn.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nás na střední škole nepouštěli, my jsme tam muaseli povině. A většinou jsme chodili rádi.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jpau

Já měl praxi od 1váku do 3ťáku v rámci školy a ve 4ťáku jeden týden u aerolinek za peníze (cca 1500 Kč?) a asi měsíc na provozu letky PČR (to bylo zadarmo ale mě se tam osobně líbilo víc). Jinak mě to třeba bavilo, bylo to povinné a normálně se to známkovalo (měli jsme takový arch, kde nás hodnotil zaměstnanec, pod kterým jsme pracovali).

Jinak od 16 chodím normálně do práce – mimoškolně (vždycky jsem chodil po škole na půlsměny nebo o víkendu). Na VŠ mi škola nic nezařizuje, kdybych chtěl můžu se zapojit do nějakých školních projektů (vyrábíme super věci, ČVUT formuli, vzducholoď, všechno 🙂 nebo normálně pracovat (třeba Škodovka nám nabízí různé studentské pozice, pořádají se pracovní veltrhy a tak) – to dělám já (pracuji ale v jiném oboru než studuji), zkus to taky Michale 😉 .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sevos

Zametání dílny tě sedřelo ty chudáčku,tak ty se asi rukama neuživíš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fablen

Za naší doby na střední chodili na praxi do firem všichni a všichni zadarmo, mzda nebyla žádná. Velmi nás to bavilo a rozhodně to bylo zajímavé a poučné zpestření studia. Podnik v dnešní době již není.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

Já byl celý tře´ták v ZVU.Dělal jsem většinou na válcích,lisu,CNC ohýbačce a padačkách. popř u vodního paprsku.Na zametání tam byli ukroši.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Robert_PM

Od doby, kdy byla v PL v Dobřanech zrušena povinnost bláznů pracovat na zahradě, to tam jde z kopce. Manuální práce Ti tam nehrozí, ale šikana od spoluchovanců ano. Myslím, že zametat budeš. A rád.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek