akvidzerp

Působí na vás kafe?

A nebo si to jen namlouváte?
Doplňuji:
Na mně působí ale nevim jestli si to není vsugerace jen…

Nejlepší odpověď
led

Teória kávy:
1 – ak si po spánku uvaríte kávu, znamená to, že ste sa zobudili
2 – ak po požití kávu navštívite toaletu, znamená to, že káva na vás pôsobí
3 – keď na pracovisku pijete kávu, znamená to, že nepracujete (očami vedúcich a zákazníkov)
4 – ak v pracovnej dobe vypijete veľa kávy, vaša únava nemusí byť z práce, ale z dvíhania šálok s kávou
5 – ak po vypití kávy do jednej hodiny po vypití kávy idete spať, máte šancu zaspať
6 – ak po vypití kávy nezaspíte, neznamená, že to musí byť pôsobením kávy, ale to, že nemôžete zaspať
Z vedeckých výzkumov o káve:
… pitie kávy má dobré účinky na ľudský organizmus
… pitie kávy má zlé účinky na ľudský organizmus
Záver:
vyberte si a nehodiace sa škrtnite…
Zdroj: vlastná skúsenosť
Doplňuji:
Pre odporcov kávy.
Čierny čaj v rovnakom množstve ako káva obsahuje 3× viac kofeinu. Tak sa nesmejte kávičkárom.

Další odpovědi
www

Na mne dvojím způsobem:

  1. Je ráno, vstává se
  2. Močopudně 😁

ReHu

Jako jestli působí na spánek?
Na mně ne. Jdu spát i po kafi.

quentos

a jak to mám vědět?? Důležitý je účinek, a ten se dostavuje.

Drap

Působí , ale jen mírně močopudně. Jinak příznivě působí na moji chuť.

anonym

Ano a hodně. Když si dám kávu odpoledne, mám spolehlivě problémy s usínáním. Přesto mohu být unavená.
Před několika lety jsem s kolegyní zpracovávala do pozdních večerních hodin tabulkový přehled činností na pracovišti a při tom jsme vypily každá asi 8 káv. Druhý den jsme se sešly obě nevyspalé, celé zelené a dost nervozní. Toho kofeinu bylo prostě moc.

terry

Vůbec. Necítím nic.
Piju ho pro chuť.
Kdykoli. I v noci. Spím stejně, jako jindy.
Doplňuji:
Nízký tlak mám taky a nic 🙂.

A…zapomněla jsem, močopudné trochu je 🙂.

briketka10

na mě ano, protože mám dost nízký tlak 🙂
hodně mě nakopne a povzbudí..

suaeda

Dobrá káva – moje oblíbená droga. Když je z kvalitního zrna, dobře udělaná a ne moc silná, tak denních šálků snesu hodně a nic to se mnou nedělá.

MILAN1961

JÁ MOHU VYPÍT KÁVU TŘEBA O PŮLNOCI A SPÍM JAK NEMLUVNĚ A NE ŽE NEUSNU

Damiana

Já kávu nepiji. Svého času jsem ji pila opravdu hodně, voněla mi a opravdu na mne i působila – po ránu mne probrala, zaháněla únavu, neusnula jsem po ní. Jenže… Když jsem si ji někdy nedala, šíleně mě bolela hlava. Nesnáším jakoukoli závislost, tak jsem se na kafe raději vykašlala. Šlo to, už ji nepiji asi dvanáct let, nedávno jsem si ji po ránu dala a ejhle! Tělo rychle „vyhrabalo“ vzpomínky a druhý den mi po ránu bez kofeinu znovu třeštila hlava! A to jde jen o „neškodnou“ kávu.

tom004

Dokonale. Vypiji ho a během „minuty“ spím. U televize si ho zkrátka nevychutnám. :)

pizlicka

ranni kavicku miluji.obzvlas­t,nemusim-li vstavat a je mi dosnesena do pelisku:-)po vypiti vyskocim,ani nevim jak.rozpustnou s mlekem miluji.a bez cukru prosim.