pupinky na jazyku

kdyz sahnu do jazyka hluboko tak tam citim pupinky a mam zapach z ust nevite cim to je nebo jak se zbavit

Odpovědi
Reezo

To nevím ale mohu ti pomoci na to přijít. Zápach z úst je většinou díky hnijící potravě mezi zuby a díky bakteriálnímu zamoření. V ústech pokud si nečistíš pusu, tak se tvoří na zubech plak, který oddělí tvé zuby a zubní sklovinu od mikroflóry v ústech. Pod plakem jsou bakterie, které pomocí kyselin narušují zubní sklovinu a následkem toho se začnou kazit zoubky.

Zápach z úst může být spojen i se zánětem v ústech nebo může jít o zápach, který jde ze žalůdku třeba.

Co se týče vřídků na jazyku, tak to vypadá na nečištění ústní dutiny, protože vřídky se dělají jako reakce na zamořené prostředí v ústní dutině. Jen pro představu, člověk má v ústech 3× více bakterií než pes.

Je třeba si uvědomit, že v každém lidském těle je teoreticky další svět obývaný živými tvory, které nám ovlivňují i když jsou mikroskopické velikosti. Největší problém nastává, když se mikroflóra dostane někam kam by se dostat neměla.