Jan12345

Jak poznat, zda je červený pupínek uher?

Dobrý den, včera se mi objevil červený pupinek na penisu, myslím si, že to je uher, jak to poznám? Vadí to, že ho tam mám?

Odpovědi
Cenobita

Uhry (nežity) jsou ucpání potních pórů, ve kterých se hromadí maz, někdy se nic neděje, jindy to má povahu zánětu a bolí to. Některé uhry jde normálně vymáčknout takže se hnis případně krev uvolní a následně dojde ke zklidnění a zahojení. Některé typy uhrů jsou hlubší záněty, které ani nejde vymáčknout, pak se musí probodnout svrchní kůže sterilní jehlou, aby se dal zánět vymáčknout – pokud to nelze zvládnout doma pak je nutno jít na kožní. Urhy se většinou tvoří v obličeji, na zádech a na prsou v horní části těla, také někdy na zadku.

Na penisu se většinou uhry netvoří, někdy se tam sice mohou vytvářet různé neškodné podkožní útvary, ale červený je trošku podivný. Není také uvedeno kde se přesně vytvořil, zda na penisu, na předkožce nebo na těle pyje.

Pokud byl v poslední době nějaký rizikový pohlavní styk, nebo jiné rizikové jednání, doporučoval bych návštěvu kožního oddělení, nebo ještě lépe venerologie.

Ovšem i na penisu se může vytvořit vyrážka, například infekce z bazénu, plíseň a podobně. Ovšem bez vizuální kontroly to nejde poznat.

Pokud žádný rizikový kontakt předtím nebyl, měla by se tato vyrážka spontánně do týdne zahojit. Pokud je otevřená (krev nebo hnis), je možní ji ošetřit například genciánovou violetí (fialka), která podporuje vysušení a zastrupení.

dubraro

Připadá mi dost nepravděpodobné, aby se „uher“ (=akné) udělal na takovém místě. Jestli do pár dnů nezmizí, šup na kožní, lépe na venerologii. Pohlavní nemoc syfilis (příjice, lues) se v první, ještě léčitelné fázi projevuje vznikem rudého tvrdého nebolestivého vředu, který se objeví asi za 3 týdny od sexuálního styku v místech, kde bakterie pronikla do organismu.