ixpektix

Pulzační motor, jaké palivo do něj mohu dát, jak velký tlak je na výstupu tohoto motoru ?

Jen ze zvědavosti mě zajímá čím to mohu pohánět,s tím tlakem vím že určitě záleží na velikosti motoru, na internetu toho o tomhle tématu moc není, existuje nějaká tabulka na poměr (velikost : tlaku vzduchu na výfuku ?)

Díky

Odpovědi
promon

Trošku nejasný dotaz. Každopádně pulsační motor je možno provozovat na benzin, ale viděl jsem motor třeba i na propan-butan. Velikost tlaku vzduchu na výfuku je poněkud obtížně změřitelná – ovšem pokud tím míníte tah motoru, tak ten je silně odvislý od jeho vellikosti. Existují modelářské motory pro upoutance, ale stejně tak byly pulzákem hnány legendární V-1 o váze přes dvě tuny.