Avatar uživatele
Registrovaný

Půl dne týdně na hledání zaměstnání ve výpovědní době z organizačních důvodů - kde je to uvedeno prosím v zákoně?

Kde je prosím v zákoně uvedeno, že zaměstnavatel má umožnit placené volno zaměstnanci ve výpovědní lhůtě, pokud je výpověď z organizačních důvodů?
Mělo by to být půl dne týdně... je možné vybrat dva půldny během jednoho týdne za další nebo předešlý týden? zaměstnavatel tvrdí, že nelze toto uplatnit zpětně. Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Pracovní volno bez náhrady mzdy nebo platu před skončením pracovního
poměru se poskytne na nezbytně nutnou dobu, nejvýše na 1 půlden v
týdnu, po dobu odpovídající výpovědní době v délce dvou měsíců. Ve
stejném rozsahu se poskytne pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu
před skončením pracovního poměru výpovědí danou zaměstnavatelem z
důvodů uvedených v § 52 písm. a) až e) zákoníku práce, nebo dohodou z
týchž důvodů. Pracovní volno je možné se souhlasem zaměstnavatele
slučovat." http://www.pravnik.cz/…
Doplňuji:
podrobněji ► http://kariera.ihned.cz/…

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 566
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.