fb612

Půl dne týdně na hledání zaměstnání ve výpovědní době z organizačních důvodů – kde je to uvedeno prosím v zákoně?

Kde je prosím v zákoně uvedeno, že zaměstnavatel má umožnit placené volno zaměstnanci ve výpovědní lhůtě, pokud je výpověď z organizačních důvodů?
Mělo by to být půl dne týdně… je možné vybrat dva půldny během jednoho týdne za další nebo předešlý týden? zaměstnavatel tvrdí, že nelze toto uplatnit zpětně. Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Pracovní volno bez náhrady mzdy nebo platu před skončením pracovního
poměru se poskytne na nezbytně nutnou dobu, nejvýše na 1 půlden v
týdnu, po dobu odpovídající výpovědní době v délce dvou měsíců. Ve
stejném rozsahu se poskytne pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu
před skončením pracovního poměru výpovědí danou zaměstnavatelem z
důvodů uvedených v § 52 písm. a) až e) zákoníku práce, nebo dohodou z
týchž důvodů. Pracovní volno je možné se souhlasem zaměstnavatele
slučovat." http://www.prav­nik.cz/forum/to­pic/141/pohovo­ry-ve-vypovedni-lhute-.html
Doplňuji:
podrobněji ► http://kariera­.ihned.cz/c1-49613760-volno-na-hledani-noveho-zamestnani