Půjdou udělat bramboráky i tak, že se použijí vařené brambory i se slupkou? Bude to zdravější či chutnější?

Nejlepší odpověď
annas

Z vařených brambor už nejde přímo o bramboráky, ale o bramborové placky, tzv. pekáčky. Možná mají i jiný oblastní název.
Mohou se připravit nasladko i naslano.

Dají se smažit bez tuku, takže jsem opravdu zdravější. Ale slupku bych určitě vynechala, nejde strouhat a určitě není chutná.

Jeden ze staročeských receptů.
http://www.va­rilamysicka.cz/zdra­ve-recepty/bramborove-placky-s-povidly

Další odpovědi
Nuk nuk

Bramborák se dělá ze syrových brambor. Z vařených vyrobíte těsto na bramborové placky.
Pokud budete chtít dělat bramborák, pak syrové slupky na bramboře Vám půjdou dost špatně nastrouhat.
Do bramborových placek bych slupky nedávala. Zdravější nevím, ale chutnější to tedy rozhodně nebude.

da ny

Bramborové placky by mohly být chutné ;)
Rozhodně zdravější, než ze syrových oloupaných brambor.
Brambory vařené a pečené ve slupce fungují jako zásada (zdraví prospěšná)..
Jakmile se brambora oloupe a tepelně zpracuje, patří mezi kyselinotvorné potraviny. Brambory mohou být pak i oloupané.