lerak14

půjdete po ulici a tam bude na chodníku ležet člověk překročíte a jdete dál?

je jedno zda to bude houmelesák nebo čistě oblečen pomůžete oběma stejně ?nezapomeňte že pokud nepomůžete jeto trestné

Nejlepší odpověď
panenka

Zavolala bych policajty a pokud bych mohla tak bych mu určitě pomohla.

Další odpovědi
anonym

není povinnost každého člověka poskytnout první pomoc? zavolala bych bud policii,nebo kdybych viděla zranění určitě záchranku

verka

Asi bych volala 158.

Michal

Mimochodem 158 je číslo policie.Takže poskytnu první pomoc,pokud není opilá ,ale dia záchvat se tak někdy presentuje, ležícímu člověku a mezitím nechám někoho zavolat lékaře volbou 112.Policie k některým případům jezdí na vyzrozumění této linky.

nnn1

Mě se asi ve 14-ti zdál ošklivý sen, že blízko školy (v rušné ulici), byl nějaký člověk uvězněný v jámě, a lidé kolem něho chodili, a nikdo mu nepomohl – já bych nic takového neudělala. VŽDYŤ KAŽDÝ SE JEDNOU MŮŽE OCITNOUT V TÉŽE SITUACI, KDY BUDE POTŘEBOVAT POMOC.