pokazdejinak

Půjdete na film Lidice?

já bych moc chtěla, ale bojím se, že budu brečet jak želva :( navíc manžel se mnou nechce jít – ani jeden nezvládáme scény, kde se ubližuje dětem; co vy?
Doplňuji:
já si totiž taky myslím, že to bude krásná a kvalitní filmařina – jen mám strach, aby tu samotnou likvidaci nepojali moc naturalisticky…

trochu mě uklidnila recenze na idnes:
http://kultura­.idnes.cz/recen­ze-lidice-si-zaslouzi-plna-kina-maji-v-sobe-pokoru-i-odvahu-ps6-/filmvideo.as­px?c=A110529_074430_fil­mvideo_tt

ale stejně nejsem ještě přesvědčená :/

Nejlepší odpověď
Terryle

Myslím, že na tohle zajdu – vypadá to kvalitně. Válečný filmy mám ráda, i když to zní divně. Je to tragická minulost, ale na ty lidi by se zapomenout nemělo a mělo by se o nich aspoň vědět, aby se to už neopakovalo… národ, který nezná svou historii, je odsouzen k tomu si ji zopakovat.

Další odpovědi
anonym

Urcite ano. je to nase historie a muzeme byt jen radi , ze ty nase slzy v kine nebudou ty " prave " , tech lidi , co si to museli opravdu odzit. Nekdy neni vubec spatne vratit se zpet , aby jsme si vubec uvedomili , jak remcame dnes .. ( ale i ja remcam ) , nez si tohle zase uvedomim. -iv-

dědapetr

Ne počkám až bude v TV.

hanny 2

Určitě NE,takové filmy mě stresují a člověk těch každodenních stresů má dost.

chudst

Samozrejme ze ano. Doufam, ze se nespletu a bude to jeden z mala kvalitnich ceskych filmu z posledni doby. Kdyzby to byla fiktivni udalost, tak bych pravdepodobne asi nesel, ale u historickeho filmu me zajima, jak to vzali autori scenare i reziser. Ceske filmy si navic po premiere na internetu nestahnu a zrovna u tohohle filmu se mi na DVD cekat nechce. (Stejne jako me zajima, jak dopadne v zari Saxana 2.) Do kina moc nechodim, jen pri obcasne prilezitosti (tak jednou, dvakrat do roka), ale ted se nakupila spousta filmu, ktere me zajimaji a Lidice jsou jednim z nich.

Valky

Nevím… Má to dvě strany – zajímavý film podle skutečné události – na druhou stranu je to neskutečně depresivní a smutné… A toho máme v běžném dni tolik… Nevím… Já si s partnerem raději večer pustím komedii… A bavím se, je důležité udržovat úsměv… :o)