Kelt

Půjdete do oblasti, kde se objevil medvěd, vlk, rys apod.?

Jste v nějaké oblasti a dozvíte se, že tam byl spatřen nějaký velký živočich – vlk, medvěd, rys a pod. Půjdete do té oblasti, protože si řeknete, zvíře je plaché uteče a už tam nemusí být,protože má velký radius, ve kterém se pohybuje, nebo raději tam nepůjdete, kvůli opatrnosti? Já bych teda nešel, ale třeba bude mít někdo jiný názor. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Dva roky jsem bydlela na Aljašce. Kdybych k tomu přistupovala takhle, tak bych z Aljašky neviděla vůbec nic.

Jenom tak mimochodem, za člověku nejnebezpečnější zvíře je tam považován rosomák.

Další odpovědi
Nuk nuk

Letos jsme i s dětmi byli na dovolené na Slovensku v Poloninách, v zapadlé vesničce nedaleko hranic s Polskem. V těch krajích žijí všichni tři vámi zmiňovaní živočichové a místní se tedy se všemi občas potkají. Ne, opravdu jsme z toho nedělali tragédii, počítali jsme s tím, že tam jsou. Normálně jsme chodili na výlety.
Ani jedno ze zvířat jsme naživo neviděli, ale během výletu na Kremeniec jsme měli tu čest narazit na důkaz, že tam žijí. V blátě byly nádherné, nanejvýš několik hodin staré, stopy medvěda a podle velikosti soudě, byl to nejspíš statný kousek. Pár kroků od něj byly pro změnu rysí stopy.

Kepler

Určitě bych šel, jen bych si pořídil skládácí WC sibiřského typu: jedna teleskopická duralová tyčka se zapíchne do země (té se držíš) a druhou odháníš šelmy. Ale vážně: jsem zvyklý pohybovat se lesem i přírodou vůbec tiše, člověk tak nejvíc uvidí. Taky jsem tak uviděl i medvěda. Pokud šelmu nějak neohrožuješ, většinou se před tebou zdekují. Akorát méďové občas dostanou chuť na tvůj proviant, ale ti u nás moc nejsou.

zjentek

Velký živočich? V pohodě, jsem otrkaný, plul jsem po hladině, pod kterou spatřili lochnesku.

Klaproth

Mám větší obavy z menších živočichů, třeba z klíšťat. Pravidelně jezdím do hor, kde se medvědi vyskytují, nikdy jsem žádného nepotkal.