Avatar uživatele
Kelt

Půjdete do oblasti, kde se objevil medvěd, vlk, rys apod.?

Jste v nějaké oblasti a dozvíte se, že tam byl spatřen nějaký velký živočich – vlk, medvěd, rys a pod. Půjdete do té oblasti, protože si řeknete, zvíře je plaché uteče a už tam nemusí být,protože má velký radius, ve kterém se pohybuje, nebo raději tam nepůjdete, kvůli opatrnosti? Já bych teda nešel, ale třeba bude mít někdo jiný názor. Děkuji.

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2772 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Dva roky jsem bydlela na Aljašce. Kdybych k tomu přistupovala takhle, tak bych z Aljašky neviděla vůbec nic.

Jenom tak mimochodem, za člověku nejnebezpečnější zvíře je tam považován rosomák.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nuk nuk

Letos jsme i s dětmi byli na dovolené na Slovensku v Poloninách, v zapadlé vesničce nedaleko hranic s Polskem. V těch krajích žijí všichni tři vámi zmiňovaní živočichové a místní se tedy se všemi občas potkají. Ne, opravdu jsme z toho nedělali tragédii, počítali jsme s tím, že tam jsou. Normálně jsme chodili na výlety.
Ani jedno ze zvířat jsme naživo neviděli, ale během výletu na Kremeniec jsme měli tu čest narazit na důkaz, že tam žijí. V blátě byly nádherné, nanejvýš několik hodin staré, stopy medvěda a podle velikosti soudě, byl to nejspíš statný kousek. Pár kroků od něj byly pro změnu rysí stopy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Určitě bych šel, jen bych si pořídil skládácí WC sibiřského typu: jedna teleskopická duralová tyčka se zapíchne do země (té se držíš) a druhou odháníš šelmy. Ale vážně: jsem zvyklý pohybovat se lesem i přírodou vůbec tiše, člověk tak nejvíc uvidí. Taky jsem tak uviděl i medvěda. Pokud šelmu nějak neohrožuješ, většinou se před tebou zdekují. Akorát méďové občas dostanou chuť na tvůj proviant, ale ti u nás moc nejsou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Velký živočich? V pohodě, jsem otrkaný, plul jsem po hladině, pod kterou spatřili lochnesku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Mám větší obavy z menších živočichů, třeba z klíšťat. Pravidelně jezdím do hor, kde se medvědi vyskytují, nikdy jsem žádného nepotkal.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek