leporela22

půjde tato operační pamět i do stolního počítače?

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli by šla tato operační pamět do stolního počítače
http://aukro.cz/o­peracni-pamet-ram-pro-notebook-8gb-ddr3-patriot-i3428819062.html

Nejlepší odpověď
Bedy

Ne, paměti do notebooků a desktopů jsou jiné. Navrch existuje řada typů (SD-RAM, DDR, DDR2, DDR a další) běžících na různých frekvencích, takže je nutné vybrat paměť přímo takovou, která pasuje do nainstalované základní desky.
Dnes nejčastějším typem pamětí je asi DDR2 (má je asi většina počítačů), nejnovější počítače mají DDR3, starší DDR (taky ještě docela rozšířené) a opravdu staré SD-RAM.