yewtree

Půjde po mně policie, když nedojdu na mésíční injekci na schizofrenii?

Děkuji za odpověď. Párkrát jsem zapomněl, tak 3 dny, ale pak jsem znovu šel. Co když tam nepůjdu celý měsíc?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

…no, nikdo neví, v jakém stadiu a co s tebou udělá, jestli si ji nevezmeš: polopaticky, myslím si, že skrz to, že sis nedošel na injekci, tě asi honit nebudou, ale můžou tě honit, jestli díky tomu, že si ji nevezmeš, začneš něco provádět…

Další odpovědi
jiri Linhart

Schizofrenie je rozdvojeni osobnosti a pokud Nemas lecbu narizenou soudne,policajti po Tobe nepujdou ! Ale,je v Tvem vlastnim zajmu Lecbu Dodrzovat !! Moc zodpovedny asi nejsi,ani sam k sobe,kdyz lecbu vynechavas. Spoluzaka syn tim trpel,ale,diky pravidelne lecbe je z toho venku ! Chces li se tohoto onemocneni zbavit a zit normalni zivot,Lecbu Dodrzuj ! Kdyz lecbu nebudes dodrzovat,jedine sam sobe ublizis a to hodne !

klumprt

Nejspíš nepůjde. Leda byste měl soudem uložené ochranné opatření v podobě ambulantní léčby. To by pak bylo považováno za maření výkonu soudního rozhodnutí.
Nebo pokud byste se např. ztratil a lékař by usoudil, že byste mohl sobě (příp. někomu jinému ublížit). To by vás pak policie hledala poměrně intenzivně.

Danina65

Víš, já tuhle diagnozu považuji za celkem vážnou, já bych to nepokoušela.Máš tam jít hned, nebo to odložit o tři dny…Já zase řeším problémy s počátečním stadiem těžké zapomnětlivosti 🙂, vytvářím si různé blbníky, třeba na kalendář, nebo samolepící papírky na monitor

Drap

Pokud někdo podá oznámení policii, tak ano. Nikdo z nás ani netuší, jakou a v jakém stadii máš schizofrenii, tak nikdo ani nemůže toto odhadnout.

Nuk nuk

Pokud v rámci své nemoci nebýváte agresivní nebo jinak nebezpečný sobě a svému okolí, nebo pokud se díky ní neztratíte někde v lese, pak po Vás policie asi nepůjde.
Ale berte to tak, že schizofrenie se může stupňovat, takže pokud se teď cítíte skvěle a zdá se, že nic nehrozí, přesto že jste nedodržoval léčbu, za měsíc dva, za rok to může být jinak – a pak může dojít i k situaci, kdy po Vás pljde policie.