Avatar uživatele
anonym

Půjde mi Wifi do tabletu z modemu, který je připojen k PC a chci zformátovat HD a znovu instalovat OS?

Potřeboval bych toto připojení v případě, že bych měl problémy s instalací a získal bych tak internetové rady přes tablet.
Doplňuji:
Mám připojení přes pevnou linku modemem, který je spojený s PC kabelem.A ještě jeden dotaz: musím, v případě reinstalace OS odpojit vše, co je připojeno k PC, třeba tiskárnu, klávesnici, myš atd. ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4064 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bedy

Odpoveď byla označena jako užitečná

Tak jeslti to správně chápu, tak máte internetovou přípojku, ta vede do modemu se zapnutou wifinou. Modem je spojenej s počítačem dalším kabelem anebo je spojenej přes wifi.

Pokud to takhle je, tak samozřejmě s tabletem se na wifi bez problému připojíte 🙂
Doplňuji:
Ne, nemusíte to odpojovat. Pokud to tam necháte zapojené a má-li Windows ovladače k danému připojenému zařízení, tak se nainstalují ovladače. Tedy o starost míň.
Nemá-li ovladače, tak zařízení nebude fungovat do doby, než ty ovladače nainstalujete.

O tom se můžete přesvědčit ve Správci zařízení, kde bude třeba položka USB Camera a u ní otazník, protože Windows k tý webkameře nemá ovladače.

Jinak při instalaci ovladačů se snažte instalovat co nejméně přidaného softwaru – já to instaluju tak, že hodím CD do mechaniky, zavřu průvodce, skočím do Správce zařízení, tam kliknu na to zařízení s otazníkem a dám možnost přeinstalovta ovladače. A Windows si ty ovladače na tom CD najde a nainstaluje.

To je třeba u tiskáren Canon nebo Epson – spolu s ovladači to do prohlížeče nainstaluje toolbar Easy WebPrint (nebo jak se to jmenuje) a další hlouposti, co člověk nevyužije a pak to akorát zpomaluje prohlížeč (a ve finále i trošičku počítač).

Pokud to jsou ovladače stažené z internetu, tak při instalaci dávat pozor, co instalujete. Pokud je to v archivu (zip, rar, tar, 7Z, apod.) tak extrahovat a jet způsobem jak kdybyste vložil CD do mechaniky, jen Windowsu řeknete, v jakém umístění (tedy kde) ty ovladače má hledat.

Ale to je jen takovej bonbónek – moje zkušenosti, jak já to instaluju, samozřejmě každý máme malinko jiný způsob, což samozřejmě k životu patří 🙂
Berte to jen jako moje doporučení 🙂

Upravil/a: Bedy

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ven.cik

Normálně přes wi-fi se připojit…A když budeš přeinstalovávat OS tak nic odpojovat nemusíš, možná externí disk jestli máš, ale nevim jestli to má na něj nějakej vliv…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet