Nikkol

Půjčování svatebních šatů. co si myslíte? Neměla by mít nevěsta nepoužité?

Nejlepší odpověď
dědapetr

To je osobní záležitost.Ale když už je položená otázka,má smysl kupovat šaty kvůli jednomu dni.Když už je nikdy neoblečete a zapůjčené jsou méně nákladné a vetší výběr.Nové šaty nejsou zárukou,že manželství vydrží.

Další odpovědi
Berušinka

Podle mě by měly být nové. Stejně v půjčovnách dáte skoro jako za nové. Zloději =D.

hanulka11

Při dnešních cenách …našla bych si vhodnou půjčovnu a vybrala a vyzkoušela si ty nejhezčí /mají bohatý výběr/na tu chvíli.

Ella

No, pokud na nové, většinou ušité na míru a podle představ nevěsta má, tak ať si je pořídí…
Mě budou stačit půjčené, nemusím utratit 20 a víc tisíc za šaty, které si stejně obleču jenom jednou… a koukat na ně můžu i na fotkách, nemusí být v obalu ve skříni =)
Ale to je každé ženy osobní názor

chudst

Nechavat si sit saty na svatbu? Sice mozna romanticke, ale pouzitelne jen k jedine prilezitost, pak budou akorat lezet ve skrini a zejmena je to desne nakladne. Daleko praktictejsi je si saty pujcit.

Drap

Myslím, že to neni důležité. Záleží na tom, jak kdo se na to dívá. A potom : většina nevěst je už taky použitá

venkovan

Otázka je, zda je nutné na svatbu investovat tolik peněz. jestli není lepší tu investici do parády a načinčanosti využít jinak.

tuCZek

…a neměla by být nevěsta panna?
Kam furt cpete ty předsudky.
Žijeme v 21. století!

barnajka

Nové a nebo z půjčovny…záleží na tom?! Spíš než na konvence bych hleděla čistě jenom na obsah kapsy, potažmo penežky. Když si nevěsta může dovolit dát 20–30tisíc za jednodenní parádu, proč ne?! Určitě lepší jak z půjčovny.. Ale myslím, že je to zbytečný luxus – to už si spíš připlatím o týden delší líbánky, myslím, že to bude investice rozhodně rozumnější.
Kdybych se já osobně někdy měla vdávat, asi bych chtěla šaty vlastní, ale nebyla by to žádná princeznovská róba s metrovou vlečkou a milionem slavnostních kanýrů. Spíš bych vybírala mezi klasickými plesovými a společenskými šaty, kde se krásný kousek dá pořídit klidně už kolem 5000Kč a využijete je pak i během roku na všelijaké rodinné/firemní večírky, plesy atd. Osobně ani nechci bílou barvu, ale buď fialovou, červenou, tyrkysově modrou, případně sluníčkově žlutou nebo hráškově zelenou :) To jsou moje barvy, tak je chci mít i v den svatby. Konzervativci ať si trhnou lopatkou 😛