mxasb

Pujcka na auto od home credit

Zdravim, uz mockrat jste mi pomohli, ale odpoved na svou otazku jsem nikde nenasel proto jsem zalozil novou.

Jsem mlady poctive vydelavaji clovek bez zadnych dluhu a problemu a chtel bych si poprve v zivote pujcit penize, konkretne asi 80000 na auto. Neni to zadny vykrik ze tmy, za necely rok jsem si podobnou castku zvladl nasetrit a chybi mi zhruba jeste jednou tolik…
Nemam zadne zkusenosti s pujcovanim ale vycetl jsem ze nejvyhodnejsi by bylo si pujcit zrejme od Home Creditu. Chtel jsem znat vas nezaujaty nazor na tuto spolecnost. Radite tu lidem kteri chteji prebit sve stare dluhy, nebo lidem bez zamestnani, toto neni muj pripad, mam stabilni praci, s mesicnimi splatkami nebudu mit zadny problem, pocitam i s mnohatisicovym preplacenim tomu vsemu rozumim, jde spis o to jestli tam neni nejaky skryty hacek.

Predem dekuji za odpoved

Nejlepší odpověď
Syd

Od nebankovních institicí si nikdy nic nepůjčujte! Nikdy! To jste tak bohatej, že si můžete dovolit půjčovat si se 70 % úrokem? Potom nechápu, že nemáte 80 000 jen tak ve šrajtofli. Když jste tak poctivě vydělávající, určitě budete dost solventní na to, abyste si půjčil za normální úrok u banky. Jestli se jí zdát dost solventní nebudete, nebylo by na škodu zvážit, jestli nemá náhodou pravdu.
Předpokládám, že prodej na splátky není u prodejce, kterého jste si vyhlédl možný. O něm jste se nezmínil. Každopádně jestli to je AAA auto, tak si za těch našetřenejch 40 tisíc kupte radši motorku či elektrokolo. Spíš vás to doveze do cíle v pořádku.

Další odpovědi
anonym

Jsem ze starší generace a radím ti nepůjčovat si,nepůjčovat si, nepůjčovat si.Naše generace si mohla půjčit, protože jsme měli stabilní zaměstnání a když nás náhodou propustili, tak další fabrika po nás šáhla všema deseti.
Ale já jsem se držel hesla, že dluh nám ujídá z talíře a proto jsem si raději na všechno ušetřil.Raději šetřit 2–3 roky a pak si to koupit než někomu zadarmo dávat svoje těžce vydělané peníze.A pokud píšeš, že zvládneš částku ušetřit za rok, tak bych si auto hned odpustil a za ten rok bych si našetřil.Když jsi bez auta vydržel do teď, tak ten rok to jistě zvládneš taky.A nebo když si hodně věcí odpustíš, třeba na něj ušetříš dříve než za rok.
Měj na mysli, že tou půjčkou podporuješ lidi, kteří nechtějí makat rukama a snaží se z poctivě pracujících vytáhnout co nejvíce peněz, aby se sami měli lepší než ty.
A v dnešní době nemůžeš vědět, jestli za půl roku nebudeš nemocen a pak to auto nebudeš muset prodat, aby jsi měl na poplatky v nemocnici.
Právě na takových jako jsi ty parazitují všechni kdo půjčují a pak mají radost z toho, že nemůžeš splácet a oni tě oškubou ještě víc.

fablen

Jsme ve stejné situaci jako tazatel, kdy kupujeme auto a naše hotovost byla na 1/2 ceny. Pokud potřebujete půjčku, pak také radím určitě banku. My jsme na tom doma lépe – nám půjčili rodiče manžela. Tam se to splácí bezúročně 🙂.