papašínek

půjčka 200000,–kč na 4 roky, splátka bude 5000,– nabídka 15%úroku, spočítat kolik zaplatí celkem a postup

Doplňuji:
já to mám jako seminárku a když jsem to počítala podle vzorečků který mám tak mi vyšlo 344 782 nebo tak nějak … vůbec si s tím nevím rady :(

Nejlepší odpověď
SINGO

Podle mě to je celkem 236000.

Počítal jsem u urok z 5000 tis. (15%) tj. 750 kč (5000:100*15). Takže zaplatíš 200000 tis. + urok u každé splátky 750kč. 4 roky mají 48 měsíců * 750,– = 36 000.

200 000 + 36 000=236 000
Je to tak?

Další odpovědi
dudu

Mně vychází celkový úrok 60000…

mosoj

Něco tady nehraje. Nejblíže je dudu !!
Půjčku 200 000 Kč za 48 měsíců lze splatit
splátkami 5 556 Kč při 15 % úroku !
Splátkou 5000 při tomto úroku a 48 měsíců nelze.

Celkově by činila splacená částka 267 175 Kč za 48 měsíců, při splátce 556 Kč. Je to bez částky za vedení účtu takže celkově to bude ještě vyšší.

Ať vám řeknou RPSN !!!!

ondra07

Nejspíš to tak bude Singo, to jsem si neuvědomil :)

jmhad

Takhle TO počítat je hrozná chyba!Výše úroku je jen část,kterou zaplatíš.Ty musíš znát tzv. RPSN a poskytovatel půjčky ji musí říci,vyjma některých případů.To je roční průměrná sazba nákladů.A v té je započítáno – náklady na vedení účtu,náklady s poskytnutím půjčka a další a může se vyšplhat přes 20 %,ale i třeba na 50.Třeba ve Švýcarsku už považují RPSN nad 20% za lichvu.Takže POZOR!!!
Doplnění-když to máš jako seminárku,tak bude nejvhodnější si to nastudovat ze skript.A pokud tomu nerozumíš,tak k tomu máš kantora, kterého my tady těžko můžeme zastoupit.

anonym

SINGO, musím se přiznat, že vůbec nerozumím tvému výpočtu.

  1. 5000 tis. je 5 milionů.
  2. Počítat úrok ze splátky? Úrok se platí z NESPLACENÉ části úvěru.

papašínek

já vím ae žádný skripta nemám a kdybych měla tak výbornýho kantora tak bych se ho šla zeptat ae těžko mi poradí když tohle je seminárka a já jí musím vymyslet sama ae vůbec tomu nerozumím :(