Avatar uživatele
Cocos

Půjčila jsem peníze. Mám právo dostat je zpátky a jak postupovat?

Půjčila jsem kamarádovi postupně cca 30 000 Kc. Bohužel pořád oddaluje termín splacení a mě už to přestaloí bavit. Všechny peníze jsem poslala postupně na účet. Mám tedy všechny doklady o vkladech. Bohužel nemám žádnou směnku nebo podobně. Jedinné co mám jsou konverzace na facebooku, sms zprávávch a podobně. Kde pořád dokola opakuje jak vše pošle atd. Mám jméno, telefon a čísla účtu. Bohužel ne adresu.
Je nějaká možnost, že své peníze dostanu zpět nebo, že mu to alespoň „zavařím“ ..... ?

Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3794 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Doporučuji od něj vymámit písemné uznání dluhu. Zjednoduší vám to pozici.
Právo dostat peníze zpátky máte, otázkou je, zda se vám podaří toto právo uplatnit (zvlášť pokud ty peníze nemá).
Doporučil bych konzultaci s právníkem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Právo na vrácení jistě máš, otázkou je jak budeš úspěšná při vymáhání toho práva. Doporučoval bych podat na něj trestní oznámení s doloženými veškerou korespondencí a výpisy z účtu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Na vrácení svých peněz máte plné právo. Ze strany vašeho kamaráda se jedná v tomto případě o „neoprávněné obohacení“. Vytiskněte si veškeré zprávy z internetu, které se tohoto problému týkají. (Bylo by dobré, kdyby Vám kamarád řekl alespoň místo, kde bydlí.)
Zajděte na Policii ČR a podejte na něj trestní oznámení za pokus o podvod. Pokud Vám neřekl ani adresu, tak zřejmě věděl dobře, co dělá a proč to dělá, a byl to od počátku úmysl vylákat z Vás peníze.
Sice se většinou přikláním ke smírnému řešení, ale tady se mi to zdá být jasný podvod.
Nepřemýšlejte o tom, že mu ublížíte a uvědomte si, že kdyby ta půjčka byla férová, tak by Vám dlužník peníze koukal co nejdříve vrátit a neprodlužoval by termín jejich navrácení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

využiť služby exekútora.

pekne sa mu to predraží.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Co je to za kamaráda,o kterém nevíte kde bydlí?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hamon

http://moravskos­lezsky.denik.cz/zpra­vy_region/20100117_­penize_prikaz_u­cet_omyl_rese­ni_ostrava.html
Nějak takto.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek