dudu

Půjčí si Češi opět na příliš štědré vánoční dárky?

Vánoce jsou pro většinu Čechů finančně nejnáročnějším obdobím roku. Za dárky, vánoční dekorace a nezbytné jídlo i pití každoročně nad rámec běžných rodinných výdajů utratí tisíce korun. Někteří si na to ovšem musí půjčit, v průměru se zadluží částkou deset tisíc korun. Budete se též chovat marnotratně a porušíte zásadu, že předmět nebo služba pořizovaná na úvěr má mít delší životnost, než splatnost půjčky? Klasickým příkladem je např. koupit si na novoroční pobyt kdesi v Karibiku.
Zdroj: časopis Finance

Nejlepší odpověď
annas

Proč by ne. Odpovím aforismy PhDr. Jana Sobotky.

Vždyť „přece výchova ke skromnosti byla zlikvidovaná, neboť skromní zákazníci by orhrozili výrobu i obchod.“

„I dnešní Vánoce budou mít í duchoívní rozměr. Ovšem v duchu dnešní doby.“

Není pro mnohé lepší vyjet do nového roku ve vánočm dárku, krásném bouráku, nebo prožít exotickou dovolenou, byť třeba na dluh, než vykročit jen pravou nohou?

Další odpovědi
zjentek

Ano, půjší. Světová ekonomika je už tak nastavená. Buďme správnými čechy!

nyjono

Jasně, že jo. Češi jsou nepoučitelní. Většinou.

anonym

Jen ne příliš inteligentní člověk může udělat něco, jako si půjčit, natož si půjčit na něco, jakou jsou nějaké nepotřebné vánoce.

Takže ano, češi si půjčí, holt víc peněz pro stát.

marci1

Samozřejmě, půjčí a velká většina jich nebude vůbec uvažovat, jak a kdy půjčku splatit. 🙂
(Již jednou jsem na tuto otázku odpovídala, z jakého důvodu byla smazána? ☹)

carlosbomber

podlé méh si lide zase pujčí velke částky z toho důvodu že si myslí že to přece koupí levněji než jindky přes rok, Ale my osobně už jsmen se domluvili jak budou vypadat naše vánoce a jelikož tady nikod nevěří na ježíška, tak si dárky davat nebudem a stromek bude jako vždy umělý jen se dokoupí vonavý stromeček do auta s vůni borovice. a taky se nakoupí trošku více potravin jelikož nemáme možnost chodit do obchodu každý den. a budemem si v klidu užívat pohodlí domova :)

Rokio

Já jsem ekonomicky gramotný člověk, takže si nikdy nepůjčuji na netrvalé spotřební zboží a služby. Pro případ vyšších výdajů mám fin. rezervu, která je se u mě v současné době pohybuje kolem 2,2 násobku mých měsíčních výdajů.

Hančule

Já si před vánocemi půjčuji celkem pravidelně. Není to žádná ostuda, to, že mnoho lidí není schopná své závazky splácet a přesto si půjčky berou je věc druhá.. Pokud někdo taky hledá nebankovní půjčku bez registru může vyzkoušet: http://xxlcre­dit.cz/