Pokročilý

Půjčení peněz známému

Dobrý den,

před rokem a půl jsem půjčil mému známému z práce 72 000,-. V dobré vůli že je to kamarád samozřejmě bez jakéhokoliv papíru či něčeho co by mi podepsal. Nyní peníze chci zpět a kamarád se k ničemu nemá. Nepopírá sice že jsem mu peníze půjčil. Ale když ho o ně poprosím /nechci celou částku, pouze něco/. Tvrdí že nevychází s penězi při výplatě /jeho minimální mzda se pohybuje okolo 80 000,-/

Jediné co slouží jako důkaz je výpis z účtu o zaslání peněz na jeho účet prostřednictvím KB. Nevím, zda tohle bude bráno jako validní důkaz u soudu a zda mám nějakou šanci na vrácení.

Prosím o validní rady. A odpovědi typu "jsi debil, měl sis to nechat podepsat" si nechte, to už vím sám :D :D

Děkuji moc Roman

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Výpis z účtu jen potvrzuje, že jste mu peníze poslal, ale nevypovídá nic o důvodu zaslání.

Řešil bych to tak, že bych se nejprve poradil s právníkem, jestli by u soudu pomohla kvalitní zvuková nebo video nahrávka rozhovoru, ve které by Vám (aniž by věděl, že ho nahráváte/filmujete skrytou kamerou)o penězích znova potvrdil, že Vám těch 72 tis. skutečně dluží... nebo jestli by byli "lepší" nějací svědci, kteří by to u soudu potvrdili.
Doplňuji:
O tom, že mám na něj takovýto důkaz bych mu samozřejmě následně nic neříkal. Než bych soudní spor rozjel, zkusil bych se s ním ještě jednou domluvit alespoň na nějakém splátkovém kalendáři, pokud by to nepomohlo, pohrozit soudem a tedy žaloba.

Zvažte ale i další faktory:
- jste na něm nějak finančně závislý? (klidně bych si tipnul, že to může být Váš nadřízený)
- i když to třeba Váš přímý šéf není, může se nějak "postarat" o to, abyste byl později vyhozen z práce?

Počítejte, kalkulujte. Hodně zdaru!

Další odpovědi:

Zlatý

Bankovní výpis se dá použít jako důkaz, ale lepší je, když to není vytištěno z internetového bankovnictví, ale když je přímo potvrzený bankou. 72 tisíc už by se mohlo vyplatit se soudit.

Levnější je elektronický platební rozkaz.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.