arygnoc

Pťed 50 lety zemřel Ernest Hemingway.

Četli jste jeho knihy?
líbili se vám?

http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&dotaz=He­mingway%2C+Er­nest&book=h

Nejlepší odpověď
Andělé

Viděla i četla jsem jeho novelu Stařec a moře,vybrala jsem si ji i do svého maturitního čtenářsk.deníku. Nedivím se,že Ernest za tuto knihu dostal Nobelovu cenu. Děj mě nadchl. Ne každému se líbil,ale lidská statečnost,nezdolná síla a čestný boj s přírodou do posledních sil mě oslovila…
Psal formou ledovce-na povrchu je 20% a pod povrchem se ukrývá zbytek…

Další odpovědi
Babsi

Já jsem četla jen Stařec a moře, ale docela se mi to líbilo. Ryby sice nelovím, ale ta knížka mě doslova pohltila a než jsem ji přečetla, tak jsem ji neodložila.. :D

Drap

Jeho knihy se mi velice dobče četli. Velmi zajímavý se mi zdál i jeho život. Počítám ho mezi nezapomenutrlné literáty.

dědapetr

Stařec a noře a Komu zvoní hrana.

anonym

Ještě ne.Několikrát jsem se snažila začít číst Stařec a moře,ale nikdy jsem se nedostala moc daleko.Ale co vím,z jednoho cestopisu,že miloval mojito a daiguiri.Viděla jsem film s S.Bullock,který měl být hlavně o mladém H. a film Komu zvoní hrana.

tom004

Četl,a mám jich dost.Většinou vydavatelství,MF,O­deon,Melantrich,a jednu dokonce vydalo Naše vojsko.Její název,Komu zvoní hrana.E.H.,byl docela složitá osobnost,a stejné jsou jeho knihy.Zajímavé,ale nečtou se tak snadno.Asi poslední,kterou jsem četl,je „Smrt odpoledne“,z pros­tředí španělských býčích zápasů.
Jen pro zajímavos: Vázané l.vydání,rok 1981,Odeon,náklad 55 000 výtisků, CENA: 41,– Kč.