Zlatý

Pťed 50 lety zemřel Ernest Hemingway.

Četli jste jeho knihy?
líbili se vám?

http://heureka.tym.sk/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Viděla i četla jsem jeho novelu Stařec a moře,vybrala jsem si ji i do svého maturitního čtenářsk.deníku. Nedivím se,že Ernest za tuto knihu dostal Nobelovu cenu. Děj mě nadchl. Ne každému se líbil,ale lidská statečnost,nezdolná síla a čestný boj s přírodou do posledních sil mě oslovila....
Psal formou ledovce-na povrchu je 20% a pod povrchem se ukrývá zbytek...

Další odpovědi:

Pokročilý

Já jsem četla jen Stařec a moře, ale docela se mi to líbilo. Ryby sice nelovím, ale ta knížka mě doslova pohltila a než jsem ji přečetla, tak jsem ji neodložila.. :D

Zlatý

Jeho knihy se mi velice dobče četli. Velmi zajímavý se mi zdál i jeho život. Počítám ho mezi nezapomenutrlné literáty.

Zlatý

Stařec a noře a Komu zvoní hrana.

Ještě ne.Několikrát jsem se snažila začít číst Stařec a moře,ale nikdy jsem se nedostala moc daleko.Ale co vím,z jednoho cestopisu,že miloval mojito a daiguiri.Viděla jsem film s S.Bullock,který měl být hlavně o mladém H. a film Komu zvoní hrana.

Zlatý

Četl,a mám jich dost.Většinou vydavatelství, MF, Odeon, Melantrich, a jednu dokonce vydalo Naše vojsko.Její název,Komu zvoní hrana.E.H.,byl docela složitá osobnost,a stejné jsou jeho knihy.Zajímavé,ale nečtou se tak snadno.Asi poslední,kterou jsem četl,je "Smrt odpoledne",z prostředí španělských býčích zápasů.
Jen pro zajímavos: Vázané l.vydání,rok 1981,Odeon,náklad 55 000 výtisků, CENA: 41,- Kč.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3363
Zlatý Drap 1797
Zlatý led 1452
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.