muhamed

ptam se znova

Takze ted jsem prijel z posty a jsem celkem nastvanej. Nedavno jsem se ptal jestli si muzu na poste vyzvednout nejakej balicek co mi poslou, kdyz mi jeste neni 15 let. Psal jste, ze jo, kdyz ji dam pas. A ona se na mne divala jak kdybych se posr.. pry si musim prijit s maminkou nebo tatinkem. Tak se ptam znova jesti to tak jde nebo jestli jsem to spatne pochopil. Diky
Doplňuji:
Ja bych si to nechal poslat jenomze jsem byl ve skole

Nejlepší odpověď
briketka10

tak jsem našla tu otázku píšeš v ní, že nejsi plnoletý, nemáš OP, ale neuvádíš, že Ti není 15let, v té otázce to vyznělo tak, jako bys tu občanku ztratil, nebo jak bylo v jedné odpovědi někde zapomněl..
moje odpověď zní dokud Ti není 15 let i když máš pas, ten vlastní nyní každé novorozeně, tak Ti balík na poště vydají pouze s rodičem ten je Tvůj zákonný zástupce..
Doplňuji:
tady máš napsáno za jakých podmínek se může vyzvednout balík..
http://blisty­.cz/art/15018­.html

Další odpovědi
www

Už se tedy neptej a běž si zásilku vyzvednout s maminkou.
I v tom je problém? Nejsme zde vševedoucí, říkáme často jen názory.
Jinak ti vše a naprosto přesně objasní pravidla České pošty, přístupné na netu. Stačí se jen podívat ! Ono se nechce? Pak se tedy nediv zdejším 😉.

Michal Kole

Bohužel poštovní podmínky s touto možností nepočítají.

Marsyas

No žádný, koukej tam jít a trošku na ní zadupat. Tohle na mně jednou zkoušeli taky.
Doplňuji:
Dobře, tak jinak. Pokud prokážeš svoji totožnost, třeba pasem, měli by ti vydat balík, který je na tvoje jméno. Ale stejně, příště si to nech poslat PPLkem a máš klid.

briketka10

oni z té Pošty by Ti to taky neposlali do školy jedině opravdu, jak jsem psala s jedním rodičem zajdi na poštu, vezmi si svůj pas a tam Ti ten balík předají..
rodič by měl mít s sebou i Tvůj rodný list, protože dnes se v OP nepíšou děti..to jsou překážky co :( A než Ti bude 15 tak si nech posílat balíky na adresu jednoho z rodičů a předem jim to řekni..AHOJ

muhamed

Ja jsem to nechtel poslat do skoly :D jenom jsem psal ze jsem byl ve skole kdyz u nas byla postacka. Jinak dekuji

briketka10

aha, tak to se Ti omlouvám za nedorozumění, stává se mi dost často, že si přečtu špatně znění otázky Ahoj :)