pp1

Jak je to prosím s kaucí na byt? Je možné po dvou letech trvalého pobytu požadovat kauci jako dluh??

Prosím je kauce povinná?? A je možné ji soudně vymáhat?? Nebyla po mně vyžadována a nyní po dvou letech ji majitel požaduje, jinak ji bude vyžadovat soudně.

Odpovědi
cukrar

Není kauce povinná, vše je o dohodě.
Jakou máte smlouvu? Na jakou dobu nájmu?
Jako pronajímatel požaduji kauci, (nově jistota) pokaždém nájemci.

Drap

Povinná je tehdy, pokud je to uvedeno ve smlouvě. Jak chceš požadovat kauci jako dluh, tomu nerozumím.Kauce se většinou vrací až po ukončení nájemní smlouvy.

hapiky

Pronajímatel kauci požaduje po nájemci jako dluh, ne pp1. Jinak platí to, co je ve smlouvě.

ivzez

Jistota (kauce) nijak nesouvisí s tím,
kde a jak dlouho máte hlášen
trvalý pobyt, ale s tím,
co máte sjednáno v nájemní smlouvě.

Máte-li ve smlouvě sjednánu jistotu, kterou jste nesložil,
může ji po Vás pronajímatel vymáhat. Jestli kauci sjednánu
nemáte, nemůže ji po Vás majitel vymáhat.