V8iK

Ptactvo – kamikadze

Proč ptáci sedící u silnice, čekají na jedoucí auta a rádi přelétávají těsně před auty na druhou stranu? Myslím že to dělají z NUDY.
Doplňuji:
Už se mi stalo, že když jedu na místě kde se jezdí 50, 100km/h tak do auta i narazí. Normálně to nestihnou přeletět.

Nejlepší odpověď
fortin

Spoustu zajímavých článků nebo studií najdeš na linku. Já jsem viděl z vozu sedícího těžkého bažanta na stromku. Bažant počítal projíždějící auta a stromek se ohýbal. Je to nuda?

Zdroj: http://www.osel­.cz/index.php?kat=11

Další odpovědi
anetadela1

Musím přiznat, že jsme se s manželem u této otázky a odpovědi po dlouhé době zasmáli 😁

pazuza

Tento jev sleduji dlouho, podle mne si takto zvyšují reputaci mezi ostatními ptáky -soupeří, kdo to dokáže rychleji, nebezpečněji, s větším efektem. Je to stejné jako riskování pubertální mládeže u lidí. Ptáci, kteří takto riskují, jsou většinou mladí jedinci, a riskují pouze v případě, že je sledují ostatní jejich druhu (samičky). Možná to vyplynulo z chybějících dravců ve městech – potřebují alternativu za přírodní výběr, evoluční tlak.