Avatar uživatele
V8iK

Ptactvo – kamikadze

Proč ptáci sedící u silnice, čekají na jedoucí auta a rádi přelétávají těsně před auty na druhou stranu? Myslím že to dělají z NUDY.
Doplňuji:
Už se mi stalo, že když jedu na místě kde se jezdí 50, 100km/h tak do auta i narazí. Normálně to nestihnou přeletět.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: V8iK

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? anetadela1, fortin, Zuzik před 5206 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
fortin

Spoustu zajímavých článků nebo studií najdeš na linku. Já jsem viděl z vozu sedícího těžkého bažanta na stromku. Bažant počítal projíždějící auta a stromek se ohýbal. Je to nuda?

Zdroj: http://www.osel­.cz/index.php?kat=11

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anetadela1

Musím přiznat, že jsme se s manželem u této otázky a odpovědi po dlouhé době zasmáli 😁

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pazuza

Tento jev sleduji dlouho, podle mne si takto zvyšují reputaci mezi ostatními ptáky -soupeří, kdo to dokáže rychleji, nebezpečněji, s větším efektem. Je to stejné jako riskování pubertální mládeže u lidí. Ptáci, kteří takto riskují, jsou většinou mladí jedinci, a riskují pouze v případě, že je sledují ostatní jejich druhu (samičky). Možná to vyplynulo z chybějících dravců ve městech – potřebují alternativu za přírodní výběr, evoluční tlak.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek