Avatar uživatele
quentos

Psychopati píší dějiny. Taky z toho máte takovou radost?

http://www.czechfre­epress.cz/tema-tydne/1-psychopatu-cele-dejiny-ovlada-99-lidi.html

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, iceT, Andělé, Damiana, briketka10 před 4407 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Nedávno jsem vložila otázku s citátem: " Zlé lidské činy žijí v kovu, ctnost jako bychom do vln psali". Proto se není vůbec čemu divit. Psychopaté jsou výraznou osobností v tom negativním slova smyslu, v minulosti jich bylo dost, není třeba připomínat. Stále platí, že lidé pověsti šíří, i když víc tu negativní …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
osamělývlk

Zlo staci ignorovat, ono uz si roste samo…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Damiana

Znám tento Lobaczewskiho výklad. Mohlo by tě zajímat i vyjádření se k němu od skvělého odborníka Dr. Roberta D. Harea.

http://na-severu.blogspot­.com/2008/06/psycho­patie-psychopati-mezi-nmi.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

sleduju filmy s psychopaty podle skutečných událostí a to mě baví..
a literaturu co mám doma si čtu něco i na netu, protože povahové rysy těchto vlastně chudáků mezi námi mě moc zajímají..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

V nemilosrdném světě manažerů a podnikatelů je nedostatek emocí a egocentrické jednání určitou výhodou. Psychopati dokážou manipulovat okolím a rychle stoupat po kariérním žebříčku. Bývají velmi racionální a inteligentní, obvykle však postrádají některé důležité emoce, například pocit strachu.

Zdaleka ne všichni psychopati musí někoho zabít nebo se dopustit těžkých násilných činů. V České republice žije podle statistické pravděpodobnosti asi 100 000 psychopatů a jen nepatrné procento z nich si odpykává trest za kriminální činy. Mnohem více jich žije nepoznáno mezi námi. Na první pohled se od ostatních nijak neliší.

ad quentos – poslední slůvko v otázce bych asi dal do uvozovek, aby v něm byla patrná ta ironie – to, že píší dějiny, je spíše trpká realita, z níž se ty milony mrtvých (které mají na svědomí) rozhodně radovat nemohou.
ad osamělý vlk, zlo nelze ignorovat. Je jako plevel, byť jej zřejmě nikdy nevymýtíme, je nutno proti němu bojovat, jinak by nám také mohl zcela pohltit veškerá pole a lidstvo by to mohlo zabalit, neboť by prostě vymřelo.
Ad Damiana – jediný rozumný postoj, k němuž se připojuji.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
vagra

Pro osamělývlk

Zlo staci ignorovat, ono uz si roste samo..

Příště asi budete muset přidat vysvětlení pro zdejšího arbitra, který asi jediný nepochopil vaši odpověď a cítil potřebu vás poučit, že se proti zlu musí bojovat…
Opět zcela zbytečné mentorování.
Tato skutečnost je přece z vaší odpovědi, zcela zřejmá.....

před 4405 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

Vagra,velice s Vámi souhlasím. Tak to jsem se opět našemu arbitrovi od srdce nasmála. A najakou že stranu se to hlásí??? Na stranu dobra??? „Prý musíme proti zlu bojovat“. Jejda,tak zlo se hlásí k dobru…jojo,zas­lepenost ega má nemá obdoby. A ty obrovské rozměry…:-D))
Jistěže musíme proti zlu bojovat,ale náš velectěný jaksi pozapoměl,na jaké straně se nachází…

před 4405 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
vagra

A pak že kočkopes neexistuje…:-D

před 4405 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

😁
A zde ho máme v plné své parádě..:-D
No,to se tedy máme..:-(

před 4405 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek