fortin

Psychologická otázka

Chtěl jsem na Odpovědi.cz vložit dotaz. Jenže si s ním nevím rady. Potřebuji zkontrolovat jestli jsou věty ve správné slovní skladbě. Potřebuji poradit s pravopisem v násl. větách:
Co si myslí o lidech a o své práci hlasatelka v rozhlasovém pořadu Na přání? Do studia jí zavolal posluchač který se jí během rozhovoru svěřil že má 50 let. Hlasatelka mu na to řekla že má také 50 roků, a ať si užije dalších padesát let aby mohl zase zavolat, ale že ona tady už nebude.

  • ?-

Nejlepší odpověď
annas

Miroslavst napsal první dvě věty správně.
Ještě třetí věta:
Hlasatelka mu na to řekla, že má také 50 roků a ať si on užije dalších padesát let, aby mohl zase zavolat, ale že ona tady už nebude.
Čárka před a ať nebude, protože jde o dvě věty vedlejší souřadně spojené.

Další odpovědi
Miroslavst

pokud jde o pravipis, chybí mi tam čárky v souvětí.
…posluchač,kte­rý…svěřil, že…řekla, že…let, aby…
O čárce uvedené …roků,a ať… nevím, sice se před spojku „a“ čárka nedává, ale je možné, že ve spojení a ať by mohla být. Nevím.

Tombik

Hele, odpovedi.cz není prostor pro tvoje osobní průzkumy!