VMF

Psycholog nemůže předepsat žádné léky ?

Psycholog léčí pouze mluvením s pacientem a psychiatr může popř. pacienta poslat na různé terapie, či předepsat léky? Chápu to dobře ? Děkuji.

Nejlepší odpověď
gecco

Psycholog není (nemusí být) lékař – tedy léky nesmí předepisovat, ´léčí´ pouze psychoteapeutickými prostředky.
Naproti tomu psychiatr je (musí být) lékař – tedy může používat (i) medikamentózní léčbu a může pacienta i doporučit k vyšetřením u lékařů jiných odborností.

Další odpovědi
mosoj

K psychologovi jedině přes psychiatra. Jedině tak toho psychologa bude hradit pojišťovna. Potřebné léky potom napíše psychiatr.

lexx

nemůže, není lékař