Psychický nátlak – co v tomto případě dělat a jak postupovat?

Zaměstnavatel psychicky deptá a ponižuje zaměstnance. Co v tomto případě dělat a jak postupovat? Existuje nějaký zákon na ochranu zaměstnance?

Nejlepší odpověď
mosoj

Nesouhlasím s dalším snižováním práv zaměstnanců ( třeba výpověď bez udání důvodů a pod.), Ale na druhé straně jsem půl života pracoval jako mistr v nepřetržitém provozu později jako vedoucí provozu. A tak jak někteří pracovníci zneužívali „dělnických“ práv, by si to ti pracovníci to zpřísnění i zasloužili.
A to nemluvím o vydírání technických pracovníků po stranické linii. Nikdy jsem nebyl v KSČ.

Zákon na ochranu zaměstnance existuje. Je to Zakoník práce a potom odborové organizace.

Další odpovědi
člověk

mnohdy jsem se setkával s tím,že zaměstnanci psychicky likvidovali majitele,
ale třeba si neplníte vše jak máte a hlavně si uvědomte,že vše je jeho,on si na to těžce vydělal,
tak když se vám to nelíbí ODEJDĚTE
a můžete mít svou firmu a zaměstanance
a pak se mu možná omluvíte