Psychický nátlak

Maminka (83 let) bydlí v domku se sestrou, švagrem a jejich synem. Polovina domu ne napsaná na jejich dceru, druhá půlka je maminky. Už třetím rokem je neustále ve stresu, z důvodu úmyslného ničení jejího majetku. Nechala jsem vyměnit zámečníkem vložky do dveří, tím se situace trochu zlepšila. Ovšem dům je tak nešťastně řešen, je společný plyn, elektrika i voda. Termostat na teplo je v bytě sestry a ta se rozhodla, že budou minimálně topit ( v bytě je kolem 18°C).Když se maminka ozvala, bylo jí řečeno, že si má oblékat svetry. Lze se nějakým způsobem bránit?

Odpovědi
standa

Všechny takovéto obdobné ´rodinné´ neshody jsou komplikované a zpravidla nepomůže nic jiného než soudní žaloby…

Já bych však před ´právními´ opatřeními, navrhoval jedno technické opatření, a to instalaci termostatu do prostor, které obývá maminka.

Technicky je to určitě možné (existují např. bezdrátová zařízení, která mohou mít více pokojových čidel) a protože je maminka spoluvlastník, tak na případnou technickou úpravu má nesporný nárok… a proboha snad nebude docházet k násilnému zabraňování takovéto technické úpravě.

anonym

Je tu reseni v pripade,ze byla maminka kdysi majitelkou celeho domu,a pulku nechala napsat na dceru-zalezi zda si mamka kladla nejakou podminku pri prepsani a nyni to dcera nedodrzuje,da se ustoupit od prepsani do puvodniho stavu.Myslim si ,ze maminka potrebuje na jeji vek peci,a podle Vaseho popisu to dcera v dome nesplnuje!