Džanička

Psychiatrická léčebna

Prosím o radu.Mám šanci zjistit jestli bývalý byl hospitalizován na psych.klinice v Hradci,kvůli tomu že chtěl spáchat sebevraždu skokem z mostu,pokud tam sama zavolám,tak jestli mi to řeknou.Potřebuji to věděk kvůli soudu,nebo to mám říct sociální pracovnici,a oni jsou povinni si to sami zjistit.Jedná se mi o to aby se nevídal s dětma.Poraďte.
Doplňuji:
Člověku nevím proč mi píšete takové hnusné věci.Neznáte mě,neznáte mého bývalého,nemůžete mě takto soudit,protože nevíte co nám udělal,a čeho je schopný.Já jsem na rozdíl od něj v pořádku,a hlavě to mám srovnané.Ten chlap je horší než Satan,a já udělám všechno pro to aby už nás v životě nenašel.Nenechám svoje děti poslat na smrt,jen proto,že je to jejich otec.Příště mi neodpovídejte,moc to bolí..

Nejlepší odpověď
kropitko

To sice nevím,ale určitě to můžete u soudu uvést a soud si to zjistí
Doplňuji:
Ještě mě napadla jedna věc…až budete u soudu,tak položte vy,nebo váš právní zástupce otázku bývalému,zda se někdy léčil na psychiatrii a z jakého důvodu. No a pak uvedete pokud se nepřizná jako důkaz..aby se soud zeptal sám,jestli se tam léčil,pokud ani to nepomůže,navrhněte soudu,aby jste se psychiatrickému vyšetření podrobili oba,případně i děti. Děti bude u soudu zastupovat sociálka,zajděte před jednáním na příslušný obor,tam jim řekněte jaké máte obavy,atd…

Další odpovědi
rynek878

Já osobně jsem byl svědkem,když příslušník policie se ptal lékaře na psychiatrii na určitou osobu,ale on mu řekl,že mu o něm nemůže podat žádnou správu,teprve když policista řekl,že dotyčný spáchal sebevraždu,tak se pan doktor zarazil a povídá pojďte dál atd.
tak já tedy nevím,co by se mělo ?????????

člověk

Psychiatr,je jediný doktor,který nesmí zdělovat udaje o pacientovi,kte­rého léčil kor hospitalizoval a to ani soudu,bez povolení pacianta.
TAKŽE NEPÁTREJTE CO BYLO,ALE SNAŽTE SE ABY JSTE NEZAPŘIČINILA NĚCO PODOBNÉHO,K SE­BEVRAŽDĚ JE VELMI KRÁTKÁ NIT A NENÍ TO NEMOC ANI V TOM NENÍ DĚDIČNOST,
A ZAKAZOVAT SETKÁVÁNÍ DĚTÍ S OTCEM JE NA LÉČENÍ VÁS,TAKŽE SAMA NAVŠTIVTE PSYCH,KLINIKU A PORADTE SE Z ODBORNÍKEM,CO MŮŽETE SVOJIM SOBECKÝM CHOVÁNÍM UDĚLAT VAŠIM DĚTEM,VAŠIM TO ZNAMENÁ MATKA I OTEC
možná vychováte takovým spůsobem nové sebevrahy....­.......
Doplňuji:
Ja to škoda jak přitažlivost vyprchá.....ale chyba munimálně 50% je i ve vás,když byl tak hnusný,proč jste se s ním po prvním dítětí stále milovala a nechala na svět přivést dítě druhé,myslím,že tím z otce vašich dětí,jste udělala nevinéhoa když nedokážete přijmou kritiku,neváhám říct,že za rozpad,můžete hlavně sama,takto jste v pozici jen zhrzené milenky,jako manželky,bych vás hodnotil jinak,prominte ale sama v životě poznáte,že se chováte sobecky,pokud jste ,nebo budete soudná
A JINAK NEVOLEJTE O POMOC,KDYŽ JI NEPOTŘEBUJETE­..........

Nuk nuk

Psychiatrická léčebna Vám tuto informaci NESMÍ sdělit ani telefonicky ani při Vaší osobní návštěvě. Můžete u soudu uvést, že dotyčný má sebevražedné sklony a že předpokládáte, že byl hospitalizován. Ale nakolik to soud uzná jako argument k omezení styku s dětmi, nebo nakolik si může ověřit hospitalizaci, to už je záležitost mezi nimi a léčebnou. Obávám se, že ke sdělení by léčebna musela mít velice závažné důvody.

martina1

Opravdu na těchto stránkách by neměl nikdo nikoho soudit,pouze poradit nebo přidat vlastní názor.Pan ČLOVĚK nemá pravdu,že poze psychiatr nesmí sdělit informace,ale žádný lékař ani střední zdravotnický personál nesmí informace o pacientovi sdělit.Při příjmu se vždy odebírá anamnesa,kde je uvedena jedna osoba,která by měla být informovaná pokud by se něco stalo.Všichni jsou vázáni lékařským tajemstvím a porušení,se drsně trestá!!!Informace si může vyžádat soud prostřednictvím policie,která osobu na vyžádání soudu dohledá.Jednou jsem někde četla a plně s tím souhlasím."Lepší žádný otec,než blbý otec"A že se "hajzlů"bohužel naj­de.

Michal

Nevím,ale já bych se ptal osobně a ještě bych své kroky konzultoval s odborníkem.

ReHu

Souhlasím s doplněním, jak píše Kropítko.

ReHu

Musím tedy přiznat, že člověkova odpověď mě celkem zarazila.
Opravdu nevím, jak lze soudit někoho, o kom vím jen pár nepřímých informací.
No…každý jsme nějaký a tady máme to štěstí, že můžeme nechtěné odpovědi či ozázky přeskočit. Jako třeba od jisté agitátorky z-p.
Mimochodem, nestýská se vám po ní někdy?
Dělám si legraci, mě se nestýská 🙂.

annas

Já jsem se již několikrát střetla s Člověkem při odpovědi. Přesvědčuji si, že Člověk pokládá jedině svůj názor za správný, protože on všechno ví, všechno zná, všude byl. Občas i uráží lidi.

rynek878

nedovedu pochopit „člověka"jak tady může vynášet o někom své "soudy“,když nezná problém ani jedné strany,vůbec nevím co si mám o takové osobě myslet.

kropitko

Já už si delší dobu o něm nemyslím vůbec nic…už jsem se dokonce dostala do fáze,že z jeho 10 odpovědí,čtu zhruba tak jednu a to ani to možná ne.....