hubickova

Psí konec…

Máme křížence vlčáka středního vzrůstu,má 13 let,už je to stařík,ale do posledka velice vitální.Sice už moc neslyší,ale jinak byl fajn.Poslední týden se stává,že se normálně z ničeho nic vykulí,leží na boku,počůrá se a poškubává nohama.Když se chce postavit,zadní nohy ho neposlouchají,ale vždycky se postavil a je v pohodě.Ale myslím si,že se trápí…takový záchvat má ,co jsme viděli,dvakrát denně.Zajímalo by mně,jestli ho zvěrolékař uspí navěky.Někde jsem četla,že pokud to není opravdu na hraně zdraví,tak to nejde.Ale mně se zdá,že se trápí…A můžu si pohřbít psa na svém pozemku na zahradě?

Nejlepší odpověď
anonym

O usmrcení psa rozhoduje majitel. Váš pes je v požehnaném věku na plemeno většího vzrůstu a pokud mu jeho zdravotní stav nedovoluje kvalitní život bez utrpení, je třeba přistoupit k tomu, že mu pomůžete důstojně odejít. Psa (jako i jiné domácí zvíře)
do určité hmotnosti můžete pohřbít na soukromém pozemku.

Další odpovědi
terry

Poraď se s veterinářem. Řekne ti sám, jestli se trápí nebo mu může ještě smysluplně pomoci.
A na své zahradě ho pohřbít můžeš.

cochee

Myslím si, že toto už je za hranou, takže vás zvěrolékař neodmítne. Zvěrolékař si myslím i nebožtíka může ponechat, pokud mu připlatíte, ale jinak všichni naši ex-psi jsou pohřbeni na naší zahradě.

Jikra

Můžu vám říct že jsme měly kdysi před lety fenku 15 let starou .Sice to byla tzv. pouliční směs ale o to s větším srdíčkem a láskou k nám než nějaký čistokrevný ba..(dosaďte si co je libo). Když odcházela z tohoto světa tak to byla taková bolest jako když odchází osoba blízká. Dneska je to už promlčený (27let) ale máme jí pochovanou pod dlažbou na chodbě v baráku . Ámen.

Alesh

S tím urychlováním smrti, to si musíš posoudit sama, jestli je to tak zlé, jestli opravdu trpí nebo ne.
Zakopat na zahradě ho samozřejmě můžeš.

beer

O možnostech ukončení života pejska nebo možnostech prodloužení jeho žití se všemi úskalími tě dostatečně informuje veterinář.
Pohřbít na své zahradě zvíře lze.

pusinka50

Vlčáci mají problémy se zadními běhy, s kyčlemi. Nemohou se v starším věku na zadní nohy postavit. S tím asi souvisí i „ochrnutí“ ovládání močového měchýře. Je třeba vědět, zda chcete tohoto pejska ještě udržet při životě a poradit se s veterinářem, zda nějakými třeba kolagenovými a proti revmatickými injekcemi a práškami lze psa vrátit načas do běžného bezproblémového života, musíte vědět, zda chcete investovat nějaké peníze nebo pejska raději pohřbít.

venkovan

Pohřbít psa na své zahradě, zejména velkého psa a v husté zástavbě nelze. Je to v rozporu se zákonem. Lze poškodit i spodní zdroje vody, ohrozit hygienu atd. Nicméně praxe je trochu jinačí.
Není to moc příjemné zjištění, ale velký pes má prakticky stejnou hmotnost jako dlohodobě nemocný člověk. A ani jeho si na zahradě nezakopeme – nepohřbíme. Moudrá města zřizují hřbitovy i pro naše zvířecí kamarády.

Klára K.

Cochee, já bych teda nikdy nedala žádné své zvíře po smrti zvěrolékaři. A to se mu to ještě musí zaplatit? Ale víte, co s tou mrtvolou udělají? Odvezou jí do kafilérie a tam ji potom smíchají s ostatníma martvolkama a z toho masa udělají granule. Bohužel, naše planeta země je už tak šílená, že nutíme (i když si toho většina lidí není vědoma) naše domácí mazlíčky ke kanibalismu.