Rozamunda

psát životopis s někým kdo má víc zkušeností s psaním životopisu nebo sama ?

chci ho mít tak nějak dokonalý ten životopis

Nejlepší odpověď
annas

Většinou se jako první informace předkládá strukturovaný životopis., heslovitý životopis. Zde záleží na úpravě. Poskytne první informaci o vás.

Pokud bude třeba, vyžádá si budoucí zaměstnavatel podrobný životopis, tj. životopis psaný vyprávěcí formou.

Všechny písemnosti, které předkládáte, vypovídají o vás – např. pečlivost, úprava, znalost jazyka apod. Vědomosti a dovednosti se projeví až později.

Zkuste se podívat do archívu Odpovědí, třeba najdete nějakou radu navíc.
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=%C5%BEivo­topis

Další odpovědi
anonym

Otázkou je, jaké zkušenosti s psaním (nejen životopisu) vlastně máš. Pokud by mělo jít o prvotinu, pak je určitě lépe se minimálně radit s někým zkušenějším. 😉
Pro začátek bys mohla třeba zkusit kurz – http://www.re­nenekuda.cz/kurz-jak-napsat-knihu/ , po jeho ´absolvování´ bys měla minimálně zjistit, na co stačíš a na co ještě ne.

anonym

  1. Nikdo není dokonalý.
  2. V životopisu toho moc neokecáš, buď máš znalosti a zkušenosti nebo nemáš.
  3. Často rozhoduje motivační dopis, proč chceš do té firmy, co očekáváš od firmy, jaký přínos máš pro firmu.
  4. Klasické životopisy jsou pasé, postav jej profesně. Od současného (posledního) zaměstnání do minulosti, zmiň osvědčení (certifikáty), na čem významném jsi se podílela, různá ocenění (i dárcovství je významné, hovoří o pomáhání druhým bez nároku na odměnu).
  5. Za pokus nic nedáš.

marci1

Určitě je lépe ho napsat s někým zkušenějším, kdo Vám poradí tak, aby byl napsán zcela podle Vašich představ.

Jan Přesličk

Pokud jako personalista mohu doporučit, zvolil bych službu http://www.ce­evee.cz . Jedná se o službu, kde naleznete široký výběr profesionálních strukturovaných životopisů, které obsahují vše, co obsahovat mají. Ušetří vám to spoustu času s tvorbou životopisu.