Retko

Psat ve wordu stejnou barvou at kliknu kamkoliv.

Jak to udelam??

Pokud normalne nekde kliknu kde je cerny text, tak zacnu psat cerne a pak co napisu muzu zmenit na cervenou treba..

Jenze ja potrebuju hodne vpisovat text cervene, a tento postup je zdlouhavy..

Diky za radu…

Nejlepší odpověď

Vytvořte si nový textový styl. Já používám Open Office, takže Vám neporadím, kde přesně hledat nastavení stylů v MS Wordu, ale princip bude podobný. Styly se můžou týkat stránky, odstavce, nebo písma. Kromě barvy textu může styl definovat font, velikost, nebo styl.
Takže si vytvořte třeba styl „poznámky“ a když budete chtít něco vpisovat, přepnete se na něj. Později, když v nastavení stylu něco změníte, změní se podle toho i již napsaný text.

Další odpovědi
Děda Louda

Zvol si barvu a pak teprve piš. Obarvený bude celý takto vytvořený text. Tedy nepřebarvuj dodatečně označený text, nýbrž vytvářej jednotlivé jeho části (slova, věty nebo odstavce) rovnou v požadovaných barvách. Barvy jednotlivých částí můžeš měnit vždycky na začátku požadovaného rozlišení.
Případné dodatečné změny nebo opravy pak provedeš běžnou úpravou označené čási textu.