psaní na dveře K+M+B

včera tady byli koledníci tři králové a my jsme to bohužel prošvihli. Syn (4,5) viděl koledníky už v pátek, když jsme byli u našich. A právě, že chce, aby jsme měli na vchodových dveřích taky křídou napsané K+M+B.. Tak se ptám, jestli je blbé, kdybych to napsala teď já? Jde mi o to, že jsme na vesnici a bydlíme vedle tchýně a všichni ví, že u nás koledníci nebyli.. mám doma posvěcenou křídu přímo od Bikupa, kterou jsme v pátek dostali.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Klíče -Mobil -Brejle
Když bude mít někdo připomínky,napsala jste si to tam,abyste tyhle tři věci nezapoměla doma :)

Další odpovědi:

Znám mnoho lidí, kteří si K+M+B nad vchodové dvěře píší sami (a během roku nápis obnovují)... Význam nápisu je "Christus mansionem benedicat" - Kristus žehnej tomuto domu.
;-)

Doplňuji:
Irisa: No jo - já si to dlouho myslel taky... ;-) Ale pak jsem byl vyveden z omylu - a nebo uveden v omyl... ;-D

Pokročilý

mowla: celý život jsem si myslela, že význam nápisu je Kašpar+Melichar+Baltazar! :D

Jinak k otázce: Myslím, že vás vesničtí sousedé za to neutlučou, znám sice, jak oni si rádi povídají o cizích záležitostech, ale snad natolik primitivní nebudou ;)
Doplňuji:
knedlik123: možná vás to udivuje, ale v česku JSOU věřící lidé a jejich počet narůstá -_-

Zlatý

Podle křesťanské tradice píši iniciály koledníci, ale máte-li posvěcenou křídu, můžete napsat sama. Nápis nemusí být na venkovních dveřích, ale dříve se psal i na chlévy.

A ještě důležitá věc: Za K+M+B je třeba napsat letopočet.
To proto, že symbol žehná příbytku pro celý daný rok.

Bronzový

Nepsala bych to na dům, ale vzala bych syna a nakreslila bych s ním obrázek tří králů, jak píšou tato tři písmena. Protože ti koledníci by u toho zpívali a přáli štěstí tomu domu...prostě si na to jenom zahrajte.

Bronzový

Samozřejmě na to budou sousedé koukat divně a budou o tom mluvit. Je otázka, jak moc dáš na řeči a jestli ti je tvůj vnitřní pocit vykompenzuje.

Pokročilý

Posvedcenou kridu ? Jak jsi na to prisla ? A co je to biskup, snad piskot ( vajecne piskoty). No u nas uz je 500 let pohoda, co byli svaty kozlove vyhnani Husity, zaplat pambu ! Takze vy zijete jeste ve stredoveku, no co by ne, hlavne kdyz tim nebudou vase deti muset trpet.

Bronzový

Při čtení K + M + B jako klíče, mobil, brejle, mě napadla taková lepší varianta ,
koláče, (knedlíky ) maso, brambory.

Pokročilý

Irisa: nemám nic proti věřícím,nikomu neberu jejich víru ani názor.Taky jsem si všiml , že je na hřbitovech čím dál víc lidí a jejich hroby jsou stále dráž a dráž vyzdobeny.Ale připadá mi to spíše jako móda z Ameriky,kdy každej známej i neznámej člověk při udělování nějaké ceny děkuje nejdřív Bohu,rodině a pak teprve dalším.Většina z nich však ,,hřeší ''nejvíc- smilní, podvádějí, fetují, mluví sprostě,jsou násilníci,.....Tak o tom tedy víra není !

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3358
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1076
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.