kapka

Pryč s podomními prodejci?

Nevím, jestli i v některých jiných městech, ale v Chrastavě mají od 7.března 2012 podomní prodejci utrum. Mohu na ně okamžitě zavolat policii a co je ještě zajímavější, že smlouva s nimi podepsaná je vlastně neplatná, pokud si nákup dodatečně rozmyslím, soud bych měla vyhrát.
http://liberec­ky.denik.cz/zpra­vy_region/chras­tava-vykazala-pryc-podomni-prodejce-20120304.html

Nejlepší odpověď
anonym

ad ocko, při aplikaci níže uvedeného výkladu je reálná naděje na úspěch, viz citace:
Použijte náš tržní řád při žalobě nebo soudním jednání. Váš podpis byl totiž vylákán protiprávní činností,“ argumentuje Michael Canov.
Já bych postupoval zasláním předžalobní výzvy k mimosoudní dohodě a navíc doplnil, že soud bude posuzovat i obecné hledisko, tzn. „v rozporu s dobrými mravy“ a zjevně podvodné úmysly s použitím klamavých metod.
ad Drap, už zase poškozuješ tazatele nepravdivými nesmysly?
Soudní výlohy zásadně hradí prohravší strana.
Ač ti to ocko napsala do diskuze, zřejmě ti nestačí ani opakované veřejné demaskování, někdo je holt nepoučitelný.
Tady už nejde o nevinný exhibicionismus a nějaký bontón, ale o žalovatelné poškozující a recidivní jednání.
Odborné rubriky nejsou prostor pro diletantské dohady!

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-nesnesl-moji-otazku-jak-casto-potrebujete-sex-ze-ji-vymazal-a-proc

Další odpovědi
anonym

O neplatnosti smlouvy nejsem vůbec přesvědčená.
Máte právo se bránit tím, že s nikým nechcete jednat. V tom případě, když to nepomůže říct jednou, můžete zavolat policii, která je povinna zakročit.
Je úžasné, že se starosta Chrastavy tímto způsobem postavil za zájmy starších lidí, a vlastně za zájmy všech obyvatel. Kde je takových lidí více?
Proč se takovéhle věci nedají vyřešit rázně a smyslupně v rámci zákona?
Bylo by přece daleko jednodušší stanovit pevná pravidla, co si různé vnucující se společnosti na našem trhu mohou dovolit a ne dovolit jim všechno. Hlavně ne ožebračovat přestárlé občany.

Když se něco chce udělat, tak to jde. Tak proč ne všude?

Drap

I když by se soud vyhrál, tak mohou podle rozhodnutí soudu zůstat ke splácení soudní výlohy a ty mohou být mnohatisícové
Doplňuji:
Pokud vím, tak většinou soud rozhodne že výlohy platí strana která spor prohrála, může však i rozhodnout jinak. Jsou známy případy, kdy rozdělí poplatky na polovinu.

kapka

Drape, měla jsem za to, že soud platí ten, co ho prohrál.
Tedy až na případ, kdy tahám zpět věci od exekutora, které mi neprávem zabavil, tam to cáluju, ale to je jiný případ.