fortin

Prý „vymastěte dortovou formu a vyložte pečicím papírem“

Můžete sem napsat proč se plech má vymastit tukem když použiji pečicí papír?

Nejlepší odpověď
kropitko

asi chyba,nemastit plech,ale můžete lehce pomastit ten papír

Další odpovědi
chucky

To bude nejspíš chybička. Jestliže použijete pečící papír, nemusíte už používat tuk.

Zdroj: http://www.bra­nopac.cz/f2.html?sb=sor­timent&web=fo­od

anonym

Zas tak moc jsem toho nenapekl,ale nenahrazuje papír na pečení mouku? Určitě bych „vymastil“,ale něžně.Co se může stát?V nejhorším bude papír mastný.A podruhé už budete vědět.
Mrknul jsem na odkaz od chucky – tak asi nemastit. Ale?

Nuk nuk

Záleží, co se chystáte dělat, možná je to nějaký fígl který neznám.
Přikláním se, ale k odpovědi kropítka, zřejmě půjde o chybu. POkud se používá obojí, tedy tuk i papír, obvykle se mastí až papír.

Není tedy pravda, že papír vždy nahradí tuk.

PS: Ten, na který sem dala odkaz chucky, je asi nějaký lepší, tedy alespoň podle slov výrobce. Nemám s ním zkušenosti, takže nemohu říci, nakolik je použitelný bez tuku. Běžný pečící papír se někdy pomozává.