Michal Kole

Prý se kdysi vytvářel nějaký světový jazyk?Jak se jmenoval?Na čem to zkrachovalo, že diplomati mluví francouzky,

technici anglicky, hudebníci italsky, doktoři latinsky.

Nejlepší odpověď
Alesh

Myslíš esperanto? Zkrachovalo to na tom samém, na čem zkrachovává a nakonec i zkrachuje EU.

Další odpovědi
Sůwa

Možná máš na mysli Esparanto, nebo Ido. Mezinárodním jazykem v letecké a námořní dopravě je angličtina.

Illines

Ido a Esperanto,radi tak mluvi pristehovatelska mensina od roku 1972,kde doufaji ze budou uznani,na Australskem kontinentu.Sama umim tento jazyk a s lidmi jsem tam o tomto temate mluvila.Je fakt,ze Ido jde do zapomeni.

briketka10

a já já bych se chtěla naučit plavat