Miroslavst

Prý se k vínu hodí sýr, může to být i mascarpone?

Minulý rok zde bylo několik otázek ohledně mascarpone, teprve po desáté jsem se dozvěděl, že je to sýr. Hodí se i k vínu?

Nejlepší odpověď
panenka

O Mascarpone vím,že se používá do těstovinových salátů,na pizzu ale k vínu si myslím že se nehodí

Další odpovědi
Jahoda

Mascarpone se podle mne hodí spíše do dezertů, či jiných jídel. K vínu bych si ho nedala.

flodur

K vínu se nehodí.Pracuji v pohostinství.

Mili @

mascarpone NE, ten se dává do studených dezertů na způsob dortu Malakov......

Terryle

A to já bych si ho s radostí k nějakýmu sladkýmu vínu dala. V ideálním případě bych to riskla a vytvořila mascarpone vinnou pěnu… a budu slavná!
…a ne, nejsem v tom.

A mimochodem, nevíte, proč se mi proboha pořád plete Malakov a Molotov? ;o)