tatanka

Prý se k ostraze našich hranic v minulém režimu využívali psi bez psovodů: Je to pravda?

Nejlepší odpověď
annas

http://pohranic­nik.blogspot.cz/2012/05/­jak-to-chodilo-na-statni-hranici.html

Jako to chodilo na státní hranici – vypráví o svých zkušenostech pohraničník

Opět mohu psát jen ze své zkušenosti,neboť využití služ.psů se lišilo,nebylo všude stejné.
Služební psi posilovali kontrolní hlídky,které byly pohyblivé v terénu,stejně jako pozorovací hlídky na pevných stanovištích,jak u „drátů“ tak i v týlu,na linii hraničního pásma.
Rovněž tak služ.psa měla Poplachová hlídka,často i Skupina překrytí,o nichž už tu byla řeč.
Na rotě jsme měli jedno místo na drátech (jmenovalo se B-2,bylo proti hraničnímu mezníku HM4),kde to bylo od drátů velmi blízko ke státní hranici.
Tam bylo stanoviště obsazeno non-stop 24 hodin.

atd.
Doplňuji:
Kotec pro tzv.smečku (2 služ.psi) byl za dráty. V noci byli určení psi v tomto kotci.
V případě,že došlo ve střeženém úseku ke „zkratu“,zavolal důstojník (DDR) této hlídce, ta zatažením za lanko vypustila psi (buď do levé,či pravé strany úseku,podle poplachu), a teprve potom si otevřela hlídka průchod v drátech a následovala za smečkou služ.psů.
V noci měli služ.psi oranžově svítící vodítka,aby bylo vidět,kde se pohybují.
Pokud tam narušitel nebyl,psi proběhli úsek a vrátili se k psovodovi. Pokud tam
narušitel byl, psi ho zastavili. Tzn: pokud se narušitel zastavil a nedělal žádné pohyby,psi ho jen hlídali do příchodu pohr.hlídky.
V případě pudkých pohybů či pokusu pokračovat v útěku,jej psi strhli za ruce či oděv k zemi a opět vyčkávali na příchod psovoda.
U nás se nikdy nestalo,že by psi někomu ublížili.

Další odpovědi
beer

Jakto hodilo na státní hranici přesně, najdeš v historii použití různých kategorií služebních psů i s obrázky:

" SUPI – SAMOSTATNĚ ÚTOČÍCÍ PSI:
Od 70. let byla ochrana některých úseků SH zesilována „samostatně útočícími psy“. Jednalo se o psy , kteří byli umístěni v uzavřených kotcích v terénu za signální stěnou. Dveře kotců se automaticky otevřely po signálu o narušení signální stěny nebo byly otevírány dálkově hlídkou. Pes pak samostatně vyběhl a blokoval případ. narušitele státní hranice."
Takže ano, je to pravda.
http://www.studeny-cumak-k9.estranky.cz/clan­ky/pohranicni-straz/psi-u-pohranicni-straze.html

badisko

No asi vse uz bylo receno jen dodam … ze upne stejne se hlidaly strezene mista jako municni sklady a podobne …ale my jako prosti vojini tuto moznost nemeli ikdyz na to prostredky byly..my museli slapat kolem z malou polni sapikem a hafanem ve dne v noci v zime svehu v desti proste furt …ale 2 vyhody u psovodu byly kvalitnejsi obuv nez meli obyc vojclove a kamose v podobe sluzebniho psa muj se jmenoval Nero a byl to cholerik ..;D..

anonym

Na jasnou otázku, jasná odpověď: Ano, je to pravda.
Teprve po usvědčujícím odkazu od beera, byla doplněna dřívější odpověď, kde o SUP chybí jakákoliv zmínka. Blog Pohraničník je privátní, neautorizovaný a silně subjektivní, ani si nepamatuje napětí signální stěny (mimochodem, bylo to 12V).
I doplněk je zkreslený, neboť věta „u nás“, ve skutečnosti znamená „u nás na rotě“.
Hned na další řádce, záměrně vypuštěné, je odkaz na východního Němce roztrhaného psy na bratislavském úseku.
Na netu je řada objektivních odkazů od opravdových historiků a nikoliv od nostalgického a idealizujícího PS-áka.
Namísto manipulativních keců, raději strohá čísla:
V 50. letech byla i stěna EZOCH (5 000V), podobně jako v koncentrácích a s týmiž oběťmi jisté smrti při pouhém doteku. Dále minová pole a hluboké pohraniční pásmo, kam běžný občan nesměl, hlídky na nádražích i šťáry ve vlacích v pohraničí.
Celkový počet obětí je 1 104. V odkazech jsou i některá jména, data i místa zastřelených apod.
ps://www.google­.cz/search?cli­ent=badoo&sou­rce=hp&biw=&bih=&q=os­traha+st%C3%A1t­n%C3%AD+hrani­ce&btnG=Search+Go­ogle
Vskutku zavádějící rady od uživatelů, co ani nebyli na vojně a čáru znají jen z dobových propagand a'la major Zeman apod.
Pro křiklavý kontrast je dobré nahlédnout, jak to řešili v Bavorsku (na druhé straně) – viz ve zdroji:
Proč všichni utíkali z komunistického žaláře a naopak do něj se nikdo nehrnul?
Toť jasný fakt, jenž vydá za sáhodlouhá pojednání a naprosto vyvrací všechny obhajoby totality od zaslepených zastánců starých časů.

Zdroj: http://www.ges­chichtsbauste­ine.uni-passau.de/cz/ma­terialy-pro-vyuku/zelezna-opona/fakticke-informace/ostraha-hranice.html

zjentek

proč ztrácíte čas s axlem tímto způsobem? Annas, dívala jste se někdy na stav, jak si na odpovědi.cz stojíte? Tak se mrkněte, tím to hasne ..nebo už snad neplatí, že výsledky hovoří za vše jasně? Vy nemáte zapotřebí chytat se toho, oč mu jde, buďte opatrná a nic nezmůžou ,)

annas

Děkuji. Náhodou jsem nakoukla, takž opakuji slova.

Každému se měří jinak … U chybné odpovědi o placení či neplacení rozhlasových či televiznáích poplatk§ výjimečný napsal.

„Veškeré zdejší odpovědi je nutno brát s rezervou, jakožto laické domněnky uživatelů obecné Poradny, není to odborný portál se zpoplatněním, což by šlo reklamovat, (na rozdíl od profi právních webů)“.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/plati-stale-348-2005-sb-zakon-ze-dne-5-srpna-2005-o-rozhlasovych-a-televiznich-poplatcich

annas

Oprava překlepů – mám zavázanou ruku, takže se mně píše ještě hůř než normálně .. takže … televizních poplatků … 🙂

www

Nemám sice rád neplodné diskuze všude, ale toto mně už nedá, abych se nevyjádřil:
Velmi zajímavé a poučné je to, že největší rozpaky zde většinou vyvolá jen nesprávná, mylná odpověď pí. Annas. To se může stát jistě každému, jenže uživatelka, jako JEDINÁ, svůj omyl nikdy nepřizná a stále doplňuje, obhajuje i nesmysl. škoda, asi je to jen deformace povoláním, ale i tak. Osobně bych svoji nesprávnou odpověď smazal a byl rád, že jí moc lidí nečetlo 😁
Zkušenost zde

led

beer uviedol:
„Od 70. let byla ochrana některých úseků SH zesilována „samostatně útočícími psy“.“
všimnite si slovíčko „některých“. to znamená, že nie, ako sa z ostatných odpovedí možno domnievať, celých hraníc.
Na druhej strane dotyčný pohraničník (v odkaze) nepopiera, ba priamo priznáva použitie voľných psov.
Takže neviem prečo na jednej strane odpovedajúci popierajú jeho slová a na druhej strane toto isté tvrdia (inými slovami). Stačí pozorne čítať.

beer

No a právě o to led jde!!
Hned jsem v diskuzi Annas vysvětlil, že ona bohužel čerpala z nevěrohodného zdroje – zkrátka onen pohraničník nesloužil tam, kde se tito psi používali, jinak by název SUP musel znát! Já totiž u PS kdysi krátce byl v PŠ sice jako spojař, ale to slovo jsem znal také a ani žádného SUPa na vlastní oči asi neviděl..
Můj příspěvek:
No já se přiznávám, že asi také neumím číst. Poněvadž kdyby tam SUPy používali, byl by to pohraničník zmínil. To označení bylo totiž u PS v některých úsecích SH všeobecně známé (vlastní zkušenost).
Vypadá to, že jsi čerpala ze „vzpomínek“ bůhví koho, a ten pamětník houfem okořenil svoje vzpomínky o další informace pouze z doslechu.. )) (viz zde, dole)
Tak proč stále dokola nějaká, pořád hloupější diskuze ??

annas

Ad led. Děkuji. Máte pravdu. Čtu znova, ale tato část odpovědi se přece shoduje. 🙂 Nemá to cenu, kdo chce …

Odpověď beera
Od 70. let byla ochrana některých úseků SH zesilována „samostatně útočícími psy“. Jednalo se o psy , kteří byli umístěni v uzavřených kotcích v terénu za signální stěnou.
Dveře kotců se automaticky otevřely po signálu o narušení signální stěny nebo byly otevírány dálkově hlídkou. Pes pak samostatně vyběhl a blokoval případ. narušitele státní hranice.

Odpověď annas
Kotec pro tzv.smečku (2 služ.psi) byl za dráty. V noci byli určení psi v tomto kotci.
V případě,že došlo ve střeženém úseku ke „zkratu“,zavolal důstojník (DDR) této hlídce, ta zatažením za lanko vypustila psy (buď do levé či pravé strany úseku,podle poplachu), a teprve potom si otevřela hlídka průchod v drátech a následovala za smečkou služ.psů.

annas

Ad www , vítám vás v diskuzi :) Už jste v pořadi několikatý, který nerad do diskuzi chodi, ale přesto je tady.:),

Co mám smazat či nemám, nechte prosim radši na mně .. :) Přece mně jde jen o servilní body, narozdíl od vašich bodů, které nejen vám odzadu nadělují falešné profily. 🙂

Také vám nenařizuji, abyste smazal své odpovědi – např. dotaz na olomoucké Pöttingeum. Že by zubní laborant potřeboval vysokou školu?-:)) atd.

Také nedávám body za urážky a nenavrhuji nominace za napadání…

Moje otázka – jedině IceT odpověděla na zkušenost s ČD … Ostatní dvě neodpovědi jsou pro mě zcela jistě přínosem, navíc s urážkami. Co je IDSOK znám, okruhem nejezdím… To je v pořádku?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kde-se-vzal-aids

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/rikate-jitrnice-nebo-jaternice
Je pod mou úroveň vkládat další odkazy …

Až budu chtít slyšet váš názor, tak vám ho řeknu. 🙂

Čistému vše čisté …

www

To je právě to o čem mluvím. Žádná sebekritika, ale váš stabilní postup. Tedy útok, v lepším případě další mlžení a odvrácení pozornosti.
Jen tak na okraj: vámi navrhovaná moje nesprávná odpověď je pouze odkaz, jde se dá hodně zjistit.
V nynějším případě ale operujete z neznalosti nepodloženými fakty a vodítkem k napravení omylu je správná odpověď od Beer. Classic a mějte se krásně. Přeji mnoho dalších palců za cokoliv 😁

annas

Děkuji. I já vám přeji, abyste byl úspěšný při navrhování nominací za napadání 🙂

Odkaz je na vysoké školy, nikoliv střední. Ale to je jedno.

Avyste mohl posuzovat, musel byste být pozornější, jsem dobrý žák. Rychle se učím… 🙂

led

„Proč všichni utíkali z komunistického žaláře a naopak do něj se nikdo nehrnul? "
zaujímavá otázka.
Kto boli teda tí zadržaní na hraniciach na ceste do vnútrozemia? Neboli to zablúdilí turisti z Nemecka a Rakúska? Ako dokázali zablúdiť cez zábrany a psov?
Poznala som osobne zopár týchto "turistov“, dnes sa už hrdo hlásiacich k svojej činnosti. Aj nedávno som sa stretla s takýmto „turistom“, ktorý mi rozprával históriu svojho zadržania.

Pre informáciu,
nešlo o našich občanov snažiacich sa utiecť z Československa.

annas

Nebudu odpovídat tomu, kdo neumí číst z vloženého odkazu, z něhož jsem text kopírovala, překrucuje fakta, a jehož mínění si vůbec nevážím. 🙂

beer

No já se přiznávám, že asi také neumím číst. Poněvadž kdyby tam SUPy používali, byl by to pohraničník zmínil. To označení bylo totiž u PS v některých úsecích SH všeobecně známé (vlastní zkušenost).

Vypadá to, že jsi čerpala ze „vzpomínek“ bůhví koho, a ten pamětník houfem okořenil svoje vzpomínky o další informace pouze z doslechu.. ))

annas

Ad beer. Stalo se. Předpokládala jsem, že když jde o stránku Pohraničník, že je to stránka věrohodná, j vzpomínky jsou doloženy i fotografiemi atd. . Navíc je v ní asi 500 dalších příspěvků, takže se dá dovědět víc. Možná u východních hranic to bylo jinak než u západních, ale tak otázka zněla obecně.

beer

No, otázka zněla – tedy alespoň mně – zcela jasně a bez potřeby kdo a kde sloužil. Proto jsem se snažil odpovědě podle fakt, ne podle nějakých zkazek starých zbrojnošů.. Zdroj nebyl tak složitý, zaprvé zkušenost a pak jen správné klíčové slovo samostatně útočící pes, PS ))

anonym

Vážená annas, vůbec nejde o mínění, jež zhusta používají chatovací posedlíci v diskuzích názorových otázek.

Já pravidelně vkládám třeskutá fakta, navíc podložená a ty nedokáže vyvrátit žádný štvavý dogmatik.
Ti objektivní si dělají vlastní úsudek, když beer poukáže na zjevné nepravdy, tak je též ocejchován, jako blbeček, co neumí číst?
Ani jediný logický důvod, proč na jednoznačný dotaz, zda ano či ne, jen vágní, nicneříkající a okecávací omáčka.

Rok jsem sloužil na Lipně, jako velitel spojovacíhom uzlu, kdy jsem zodpovídal za cca 140 km čáry s Rakouskem po spojovací stránce (celkem 12 pohraničních rot 15. brigády PS Č. Budějovice – od trojmezí s tehdejší BRD až po Novohradsko).
http://hranica­ri.eu/index.php/221/03-usek-7-brigady-ps (Zvonková – Mlýnce)
http://hranica­ri.eu/221/04-usek-15-brigady-ps (H. Dvořiště – Šejby)

Mezi mé komptence patřily i supervize všech rot a utajená zařízení i za dráty, včetně papalášů i řadových záklaďáků.
V témž objektu jsem měl za sousedy kontráše a zpravodajce, od nichž jsem se dozvídal otřesné osudy zadržených, – pokud bychom měli skutečně seriózně polemizovat, musel bych tě utlouci argumenty a důkazy, o nichř ze své kantorské kariéry v hlubokém vnitrozemí s poklonkováním vládnoucímu režimu a deformacemi studentů výukou tendenčních ideologií, nemúžeš mít ani potuchy.

annas

Správanie je zrkadlo, v ktorom každý ukazuje svoju podobu.

Johann Wolfgang Goethe

vagra

Pro našeho ochránce, pohraničníka.
Takový velitel spojovacího uzlu, musel mít velkou důvěru tehdejšího režimu, že?
Vzhledem k tvému věku/viz. tvé foto na facebooku/ předpokládám, že jsi sloužil v padesátých, popřípadě v šedesátých letech na oněch 140km čáry. :)
Buď kecáš, v tom případě bys měl omezit pití whisky.
V opačném případě, se taková „důležitá" funkce, neobešla bez členství v KSČ, že?
Je zajímavé, že v současné době tak brojíš proti svým bývalým soudruhům, přestože jsi zřejmě v letech studené války právě k nim patřil.
Zcela jistě, jsi musel podávat zprávy o svých „záslužných" činech, že?
Stydíš se za to, že jsi poklonkoval režimu?

Máš smůlu, oblbovat, můžeš mladé lidi, ale ne napřiklad mne, který jsem ty roky prožil a vím, komu bylo umožněno velet na západní hranici.
Bez stranické legitimace, se mezi velitele na západní hranici, nikdo nedostal. A musel být aktívní!

Zloděj volá, chyťte zloděje!

Umíš hezky lhát a překrucovat fakta, ale to není u tebe, nic zvláštního.

Kecy, kecy, kecy!
Někdejší, nejznámější ministr propagandy, je proti tobě začátečník. :)))
Howgh.

anonym

Je vidět, že o vojsku nevíš ani zbla. Byl jsem záklaďák, ale „absík“ na pozici, kam jmenují, aniž by se tě ptali a kde je rozhodující vysoká odbornost. Jinak nestraník, a ještě před nástupem tuhé normalizace, za pražského jara. kdy se tehdejší vedoucí úloha ostře kritizovala.
V dobách mé služby kluci pouštěli přes čáru lidi, kteří utíkali po okupaci. Tehdy byla úplně jiná atmosféra, o níž zjevně víš velký kulový.
Zopákni se dějiny, pokud nejsi pamětník, tak si můžeš sám leda vymýšlet nebo papouškovat cenzurovaná dogmata.
Nemám proč si cokoliv vymýšlet a vše mohu snadno prokázat.
Podstata otázky byla o psech, k tomu jsem uvedl zasvěcené svědectví.
Chatovací a pomlouvačné plky s předmětem otázky nemají nic společného.
(Psi štěkají a karavana kráčí dál – arabské přísloví). Opakovaně zablokované profily pro vulgární osočování, ztratily dávno kredit, kdy jim už žádné převlékání nicků nepomůže.
Já vystupuji od začátku registrace pod jediným profilem a mé postoje jsou trvale konzistentní.
Hysterické výkřiky v diskuzích, jež beztak pro závadnost zmizí, jsou jen trapné a ubohé, kdy je slušná část komunity ani nebere vážně.

anonym

Ad vagra, Rakousko bylo na jižní hranici s neutrálním sousedem, zopákni si zeměpis a historii.
Ze tvého přiznání vyplývá, že ses angažoval až za normalizace v 70, letech, takže ses nepřímo prořekl, že ses musel sám „upsat“.

Pro adeptku na řetězové BANy – viz marné křeče, jež všechny končí stejně:
http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/40111
http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/40865
http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/40926
(gagaga i vědma už jsou také na blacklist)

vagra

Pro našeho „absíka."
Můj názor na tvoji službu u pohraničníků, jsem ti sdělil. Trvám na něm.
Kopeš kolem sebe hodně, ale celkem zbytečně.
Posledně jsem tě upozorňoval na to, že bys neměl pít. Zatemňuje ti to mozek. V takovém stavu píšeš hovadiny. :)
Přečti si po sobě, co jsi to zase vypotil za nesmysly- angažoval ses v 70.letech..­...přiznal jsi se,…nepřímo prořekl,… musel ses upsat…
Takové fráze jsi určitě musel někde, od někoho odkoukat. :)
Máš neskutečně bujnou fantazii, měl bys psát pohádky pro malé děti. Ty větší, by ti to už totiž nevěřily.
Jen jsem se utvrdil v tom, že pro mne zůstáváš i nadále nýmandem, se kterým opravdu nemá cenu diskutovat, a to o ničem.
Skutečnosti překrucuješ, lidi napadáš, místo odpovědi na otázky, poučuješ, a nejlíp by bylo, kdyby jsi odpovídal sám. Aspoň by to bylo podle tvého podivného gusta . Máš smůlu. Zřejmě si budeš muset zvyknout na to, že všemu nemůžeš rozumět, že existují inteligentnější lidé, než jsi ty.:)
A to je ten důvod, proč jsem udělal vyjímku a sice nerad, ale přece jen reaguji na tvoje výmysly.

A ty falešné profily? Ty jen dotvrzují to, co si o tobě myslím.
Jen vrozená slušnost mi nedovoluje, abych ti to tady sdělil. Jen prozradím, že to není nic hezkého.:)

Howgh.

anonym

vzdyt jsem vas uz pochvalila, ze vedete !! :)
tohle jsou vase profily, kterymi se obodovavate : … anonym, boIak, 1654, 1564, I564, skrz, lIInes, Teryle ..
vsechny jsme poslala adminum, i s vasimi odpovedmi ..
a pry sikanujete sve dcery na facebooku , jo ?
vsechno bych vam byla schopna odpustit, ale tohle nikdy .. :(
tady je to jako hra , ale jestli je to pravda s tema holkama , tak hloubeji uz klesnout nemuzete ..
ale jeste mi napiste .. ! :)
dik ..
a vam to porad nestaci … :)

anonym

Nějak ignoruješ technická fakta:

  1. z téže IP adresy nelze bodovat profily z této adresy založené.
  2. proč nenapíšeš těm profilům? Kdoví, kdo je zakládal, že by pro dikreditaci „nepohodlných“?
  3. Vloni annas na obdobnou situaci v otázce od barnajky napsala, že nezodpovídá za cizí nicky, když ji bodují a že je nemůže ovlivnit.

A ty směšné výmysly (pití, dcery etc), jsou pusté vykonstruované pomluvy bezmocných uražených hysterek.

annas

Opět překrucování. Nebyla to obdobná situace, nicky odpovídaly, i když svou činnost postupně omezily, bodovaly veřejně, nikoliv tajně … Nedávaly body pouze mně 🙂

Dá se zjistit v archívu – mají přes 1000 bodů.

annas

Ještě jsem zapomněla uvést, že lze napsat pravým nickům a upozornit je, že někdo jejich profily zneužívá – Illines, Terylle, I564 … Andělé, led i bolak požádali o zrušení „falešníků“.
V minulosti to nešlo …

Pouhá výmluva. 🙂

anonym

mohl by jste byt konkretnejsi ? o jakych bezmocnych a urazenych hysterkach pisete ? :) zatim jste tady hysterickej v diskuzi jenom vy ( a ja – trosku ) :)
ja to vim od pana .. :)
a mam to potvrzene :) jako z Blesku – tomu ja verim …
ale at vam nekrivdim, tak jsem sama odepsala, ze holky mate hodne a rad , a tomu ze neverim ..
ale tem profilum verim .. :)
ja to zitra vyzkousim , zkusim vymyslet nejake nove profily a obodovat vas .. :) a jestli to nepujde , tak se vam i omluvim ( mozna ) :)
ale beda, jestli pujde .. !!

anonym

tak jste zase lhal .. ted jsem to zkusila .. u vasi odpovedi , u otazky : myslite, ze je na tom lip …
jsem vas obodovala profily : prihlasena, odhlasena a normalne to slo !
je to tedy tak, jak se " zde proslycha " .. ze : vy bodujete temi 10 falesnymi ocko a ona na oplatku zase vas …
jen z jednoho jedineho duvodu : byt i za cenu podvodu na prvnich mistech ..
napiste si ty dalsi profily do stb slozek .., ja to napisu adminum, vysvetlim, proc jsem to udelala a zaroven uz se na ne nikdy neprihlasim ..
kdyz tady mam nekdo jiny jiny profil, tak to vzdy da adminum podle me vedet a zduvodni, proc to tak je .. a hlavne : neobodovava sam sebe ..
oni to totiz udajne vidi …
ja s nimi v kontaktu jsem a chapu je i za ty bany.., psali jsme si o tom davno predtim, nez jsem je dostala :)
chvalim na rozdil od vas jejich praci ..
jen by me zajimalo, proc porad tolik lhani a spiny a urazek .. od vas …
a hlavne : pro koho – komu to vlastne pisete ? tem novackum tady ? co si tim chcete dokazovat ? chcete jen umyslne ublizovat ..ale musim vam rict spatnou novinku : uz nemate komu … uz se vsichni tomu jen smejeme … nikdy nedame zelenou vasemu jedinemu cili : aby an. odesla z odpovedi .. to se vam nepodari .. a i kdyby : vzdycky zustane tou kralovnou na prvnim miste .. vy s ocko, i s temi falesnymi body by jste ji mohli predbehnout tak v roce 2017 .. :)
zamyslete se nekdy nad sebou …

vagra

:)))

anonym

:)))
a dr., vy jste ten pes, nebo ta karavana ? :) a radite se k te trapne a ubohe komunite , nebo k te slusne ? ja vim zcela jiste o nekolika desitkach uzivatelu, kteri by na 100 % vedeli, kam vas " zaradit " .. a verte mi, ze do te slusne by to nebylo ani za uplatu ! :)
vy sice od zacatku vystupujete pod jedinym nickem, to vam nikdo nebere ., ale zalozil jste si dalsich nejmene 10 falesnych nicku a tema dobodovavate sam sebe i par ostatnich.
z jednoho jedineho duvodu : chtel jste " preskocit " tu kralovskou karavanu .. ( dovedla vas k tomu jen ta zast , zavist a nenavist ) ale nepodarilo se :) , tak jste ted vsude jako bejk na cervenej hadr .. :)
Admini to vidi a videli , ty neoblbnete .. ja na rozdil od Vas nehraji " falesne " .. za vsim si stojim
nepotrebuji ty vase falesne body .. :)
kolikrat kdyz vidim, za co koho bodujete a za co jste bodovan, tak bych se byt vami i propadla .. :)

anonym

Dr., vy vkladate vzdy treskuta fakta ? :)
pokud si pamatuji, jeste nedavno jste tvrdil, ze v Nemecku neznaji jitrnice .. :) nebo ze se jim nerika Leberwurst .. , ze to je pastika .. :) to samozrejme je take .., ma to tam nekolik vyznamu ..
vy jste sam nekdy sdelil, ze jste byvalek fizl .. , to neni zadna novinka .. , to vam nevycitam,
ale ze vas tak krome udavani ucili i zasti, zloby , nenavisti a zavisti .. ?
mate pravdu .. vy vedete … ja mam jen dva falesne profily .. vy nejmene dvacet …
cekam na odpoved .. diky ..
prectete si ten vas " slovnik " plnej hnusu a zasti .. gagaga
( tak jste me jednou nazval .. a servilni prisluhovacka …
stradam si ten vas " inteligentni " slovnik a jednou ho zverejnim .. a stb – acky ( po vasem stylu zverejnim i vse , co o vas vim .. vy muzete i o me ..

anonym

a neco pro primenuti :

Dr.Axl

Snoubenko, vždyť už jsme to vyřešili. Po marných pokusech o recepty od tří doktorů, jsem nakonec našel jediný účinný způsob.
Když se úplně nejvíc rozjedeš a už vůbec na nic nereaguješ, nekompromisně ucpat ústa dlouhou a vášnivou pusinkou.
Akorát jednou se nám to vymklo, když jsem se chtěl po 2 minutách nadechnout, tak jsi spustila kulomet, před nímž jsem se musel zachránit bezhlavým útěkem.