První signální

Jaký má význam toto sousloví?

Nejlepší odpověď
alenka901

Zvířata se dorozumívají různými signály (zvukovými, pachovými, tancem ap.), tzv. první signální soustava, což platí i pro lidi. Hlavním dorozumívacím prostředkem člověka však je verbální komunikace (jazyk a řeč), tzv. druhá signální soustava.

Další odpovědi
Lencis

  1. První Signální, a. s. se sídlem v Ostravě se orientuje na průmyslovou automatizaci se speciálním důrazem na automatizaci železniční dopravy. Těžiště činnosti je ve vývoji, výrobě, montážích, údržbě a servisu stacionárních prostředků železniční dopravy.

2)píseň od Chinaski

3)volně přeloženo „na první pohled“

Michal

Možná se jedná o první signální soustavu v našem mozku,která zajišťuje základní chod našeho těla.

rákosníček

může se taky jednat o první signální světlici při vojenském ůtoku na nepřítele vystřelení první světlice znamenalo připravit se k útoku a druhá světlice znamenala útok aspoň tak jsem to četla

Attack-design

první znaméní a písnička od Chinaski

Dandi

První signální je slovní spojení označující první náznak, nebo předpověď a podobně.